Ustawienia Qos w routerze MC-WR11

(Tracer955) #1

Witam mam router MC-WR11 internet jest rozdzielany na 2 komputery, chciałbym ustawić limity dla tego drugiego komputera ale nie wiem gdzie co i jak wpisać ;/

Wrzucam tutaj screen jak u mnie wygląda całe ustawienie. http://img694.imageshack.us/img694/26/qosss.jpg

(roobal) #2

Czego tam nie wiesz? Ustawiasz regułę albo dla IP albo dla MAC, jeśli twój router nie ma możliwości rezerwacji IP dla MAC, to bezpieczniej stworzyć regułę dla MAC.

(Tracer955) #3

nie wiem co i jak mam wpisać żęby np na drugi komputer ustawić limit 2mb a na 1 żadnych limitów

(roobal) #4

Tam gdzie masz manual uplink i downlink podajesz parametry twojego łącza, lub ustawiasz na automatic, proponuję ustawić na automatic, aby router sam rozpoznał jakie masz łącze, bo nie masz gwarantowanej przepustowości od operatora, tzn. w danym momencie możesz mieć mniej, niż maksymalnie oferuje operator.

Niżej podajesz adres IP komputera, wybierasz czy te limity, które ustawisz mają być gwarantowane, tzn. jeśli ustawisz np. 128Kb/s to router poniżej tej wartości nie obetnie przepustowości, nie wiem jakie są inne opcje, ale podejrzewam, że inna opcja zastrzega, że użytkownik nie będzie mógł przekroczyć ustalonej wartości, np. jeśli ustawisz 256Kb/s to będzie to maksymalna przepustowość jaką osiągnie bez przepustowości gwarantowanej. W Uplink podajesz wartość wysyłania, w downlink wartość pobierania.

Wszystkie pola masz dokładnie opisane, myślę że z moim wyjaśnieniem nie powinieneś mieć problemów. Podejrzewam, że więcej szczegółów znajdziesz również w instrukcji obsługi routera.

(Tracer955) #5

Dzięki bardzo. Do zamknięcia