Ustawienia routera

Witam, mam router firmy conexant nr ARTCX-WPT.052003.00FA (przepisalem wszystko co sie wyswietla :slight_smile: ) i do tego routera podlaczone pare kompow w roznych miejscach, w tym i moj. Problem mam taki, ze kiedy wszystkie kompy sie powlacza i jeszcze ktos uruchomi np. emule, to spowalnia totalnie cala siec. Mowie kolesiom zeby nie wlaczali emula na dzien, kiedy sie chce korzystac normalnie z sieci, ale zawsze jakis mulek sie znajdzie, ktory jednak wlaczy i cala siec sie muli. Czy ktos moze ma jakas rade, jak np. w ustawieniach tego routera pozmieniac, zeby te inne kompy tak nie obciazaly calosci nawet jak ktos wlaczy emula?? Z gory dzieki.

Wyciągnąć z routera wtyczkę tego kolesia i po krzyku. 8)

Heh, problem tylko w tym ze router jest ogolnodostepny, wiec gosc sobie moze przyjsc podlaczyc znow, kompy tez sa w roznych miejscach wiec nawet jak raz zajde i wylacze w jego kompie emula to on za chwile sobie go wlaczy a mnie sie juz nie chce latac do niego co jakis czas… i dlatego myslalem, ze jedyna nadzieja bedzie w tym routerze - ustawic tak, zeby gosc mial siec ale tylko z jakimis limitami albo cóś w tym stylu…?

Ale na ruterze nie wstawisz limitów gościowi,najwyżej możesz poblokować mu porty na ,kórych chodzi eMule-oczywiście musisz być administratorem tej sieci