Ustawienia spersonalizowane, explorer.exe

Witam, jest to mój 1. temat na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. Mam pewien problem, a mianowicie od jakiegos czasu podczas wlaczania komputera juz po ekranie powitalnym wyskakuje mi okienko z nagłówkiem " Ustawienia spersonalizowane" i treścią docelowego pliku javaupdate.exe. Mam również problem z procesem explorer.exe. W menadzerze zadań mam o dziwo 2 takie procesy wiec chyba coś nie tak. 1. proces explorer.exe pobiera około 2500 K pamięci (czasem zdarza się nawet do 7000K) a 2. explorer.exe 200-300 K. no i kolejny problem to nieszczesne svhost.exe ;/. Mam otwartych 6 procesów svchost.exe z czego dwa oscylują w 1200-2500 K. użycia pamięci. Po przeskanowaniu AVG i użyciu szczepionki G data komputer “wydaje” się być czysty, ale nadal występują te wyżej wymienione problemy. Prosiłbym o pomoc, będę bardzo wdzięczny za każdą poradę :wink:

Logi z OTL.txt : http://wklejto.pl/77270

To jest normalne przy aktywnym ustawieniu “Otwieraj okna Eksploratora w osobnych procesach” w opcjach folderów. Może to być również działanie dosyć popularnej infekcji, lecz wówczas ten fałszywy proces byłby napisany wielkimi literami w menadżerze zadań.

Standardowo w XP tych procesów może być nawet 9, a ich liczba zależy od liczby uruchomionych w systemie usług.

Ponadto brak tutaj obowiązkowego loga na okoliczność rootkitów z GMER. Instrukcję co i jak podałem na końcu tego posta.

W białe dolne okno Własne opcje skanowania/skrypt w OTL wklej:

Uruchom to poprzez Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Po restarcie wykonaj nowy zestaw logów OTL oraz pokaż raport z usuwania OTL powstały po wykonaniu powyższego skryptu.

Odinstaluj zbędny reklamowy pasek narzędziowy Ask Toolbar.