Ustawienia startu z cd-rom w biosie

Panowie,

rozwaliłem sobie system programem partition magic. Mianowicie chciałem podzielić dysk systemowy C na dwa dyski i wyszła kupa. Teraz prób uje to jakoś ratować, ale nie widze w biosie ustawień by startowało z cd-romu. Bios jest IBM-owski. Przejrzałem cały bios w poszukiwaniu opcji first boot device lub cokolwiek zbliżonego i lipa. nie ma. Jest coś takiego jak Boot device list pod klawiszem F12, wybieram opcje cd-rom drive wciskam, ale nie uruchamia się z płyty. Możecie mi pomóc?

Sprawa jest dużej wagi bo na dysku miałem ważne dokumenty i chciałby je jakoś przywrócić, ale w tej sytuacji nie bardzo wiem jak:(

Tak na przyszłość to zawsze zrób sobie kopie danych przed zabawą z partycjami i nie tylko.

Przeczytaj pomoc lub programu którego zamierzasz użyć, lub poradniki które można znaleźć przy pomocy google.

Jeśli komputer nie potrafi wystartować z cd, ściągnij sobie dyskietki startowe windowsa i przy ich pomocy zainstaluj system.

problem w tym, że ja nie mam floppy dyska, dlatego chce zmusić komputer do uruchamiania z cd-rom płyty na ktorej jest system i z płyty zrobić przywracanie systemu. mam nadzieje ze w ten sposob jest szansa odzyskania tych danych oraz systemu które to utraciłem przez zabawę w partition magic?