Ustawienia Unity- miniatury/wybieranie okna/dostosowanie


(lith) #1

Jako linuxowa lama, która od kilku dni siedzi sobie na Ubuntu (to znaczy najpierw siedziałem jakiś 1--2 tyg na live cd, ale powrót z serwisu laptopa sie przeciąga w nieskończoność to póki co się muszę zadomowić na tym) mam problem z Unity.

Udało już mi się znaleźć i doinstalować jakiś manager do kompiza, gdzie znalazłem opcjie Unity (skromne bardzo, ale w każdym razie udało mi sie zmusić juz unity do niechowania się. Został mi problem 2. Póki co jak mam kilka okienek danego peogramu to przełączać sie moge międz nimi tylko dzięki opcji 'Szybki Wybór', a średnio mi sie to podoba. Możecie krok po kroku napisac co włączyc, a co wyłączyć, żeby mieć po kliknięciu na ikonę chociaz do wyboru listę z oknami (a najlepiej miniaturki jak w Win 7). Niby znalazłem cos takiego jak 'Window Previews', ale to działa tylko przy 1 otwartym oknie danej aplikacji... jak doprowadzić to Unity do stanu używalności? Bo póki co odnoszę wrażenie jakby ktoś specjalnie pochował wszystkie opcje, żeby przypadkiem nie przyszło komuś do głowy chcieć czegoś inaczej.

(btw. mi się wydaje, czy unity ktoś pod tablety robił? o.O, może sobie to odpuścić i w co innego w tym gnomie uderzać?)

-- Dodane 16.06.2011 (Cz) 20:27 --

Nie zupełnie o to mi chodziło... :lol: ... raczej zmiana dystrubucji przy każdej byle pierdółce to nie jest to o czym marzę. Potrzebowałem na szybko systemu, dostałem płytkę Ubunciaka z Gnome. nie mam czasu i ochoty bawić się testowanie i wyszukiwanie dystrybucji. Mam chyba jednego z bardziej idiotoodpornych linuxów, uznawanego za dobrego właśnie dla osób, które się na linuxach nie znają, rzekomo prostego w obsłudze i przyjaznego użytkownikowi... chce ustawić kilka prostych rzeczy i przy okazji przekonać się czy Linux rzeczywiście mógłby być dobrym rozwiązaniem na co dzień- tak, że jak już dostane swój komputer to żebym wiedział czy instalować 7kę, czy może jakiegoś linuxa spróbować okiełznać.

I teraz mam pytanie, da sie cos konkretnego w tym Unity poustawiać? Bo słyszałem, że w linuxach wszystko sie da, tylko trzeba wiedzieć jak- a ja nie wiem za co tu złapać dlatego piszę na forum.

edit: o wywaliło 'jehowego' ;p


(Kaka') #2

lith ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif