Ustawienie access point - login i hasło


(Phight3r) #1

Do tej pory miałem sam ruter (mam internet bezprzewodowy) do którego zamiast tej małej antenki podłączyłem normalną dużą antenę przez którą łączę się z dostawcą. Do dwóch wejść LAN podłączyłem laptopa i komputer stacjonarny. Z racji tego że w laptopie jest karta sieci bezprzewodowej zapragnąłem mieć internet bezprzewodowy w domu. Kupiłem dzisiaj access pointa TP-LINK TL-WA501G. Podłączyłem go do jednego z wyjść LAN w ruterze i mam internet bezprzewodowy. Ale wiem że teraz do mojego access pointa może się podłączyć każdy, dlatego chciałem ustawić hasło. Wpisuję więc w przeglądarce adres 192.168.1.1 wyskakuje okienko żebym podał login i hasło. Podaję admin (login i hasło) i zamiast wyskoczyć ustawienia, z powrotem żąda loginu i hasła. No to znowu wpisuję i znowu chce login i hasło. Próbowałem na różnych przeglądarkach i systemach. Nic. Co mogę zrobić, żeby przyjęło to hasło?


(skrzek) #2

login i hasło masz na spodzie routera


(Phight3r) #3

No wiem i je wpisuję i nadal żąda hasła. Jeszcze jak odłączę tą antenę co mam od dostawcy lub gdy wyłączę ruter nie mogę się połączyć z acces pointem chociaż jest włączony i działa poprawnie. W instrukcji nic nie ma na temat niemożności wejścia do ustawień access pointa.


(Semtex) #4

A nie pyta o podanie nowego hasła,czasem tak są zaprogramowane ,przed wejściem w ustawienia trzeba zmienić hasło fabryczne na swoje własne.

Pozdrawiam.


(Phight3r) #5

Nie cały czas jest tak: 63aa39ccdb3f581bm.jpg

"Grzywka " to nazwa mojego dostawcy.


(korkodyl) #6

Spróbuj 192.168.0.1


(Phight3r) #7

Też nic. Adres się zgadza: f6a06f7e7f81a6b9m.jpg

A może da się jakoś na ruterze zabezpieczyć żeby tylko dwa kompy się łączyły?

Może na access poincie jest inny login i hasło, chociaż na obudowie pisze admin?


(Bolo92) #8

A wpisz dane do tego APC(ten co odbiera dane) na 90% do niego wejdzie bo jego adres wpisujesz.

Trochę kiepsko zrobiłeś, że nie kupiłeś urządzenia z NATowaniem no ale :stuck_out_tongue:

W instrukcji szukaj pod jaki adres należy się udać, aby było logowanie tego AP. A jak nie to podepnij go na chwilę do laptopa i wtedy na niego się dostań, skonfiguruj go i podłącz do sieci domowej.


(Phight3r) #9

Niestety nic nie pomaga. Do ustawień rutera mogę się dostać, tylko do access pointa nie. Gdy podłączam access point do komputera przez LAN w ogóle nic nie wyskakuje, nawet okno logowania. Obecnie mam podłączoną antenę dostawcy do rutera, access pointa podłączyłem do LAN rutera, i łączę się bezprzewodowo laptop <-> access point, tylko że mam niezabezpieczony i każdy może się podłączyć.

Może da się jakoś włamać na tego access pointa?


(korkodyl) #10

Próbowałeś zresetować AP?

Spróbuj zalogować się do niego po resecie ale przed podłączeniem go do routera.


(Phight3r) #11

Próbowałem i nic. Może jest jakiś program za pomocą którego da się włamać na tego access pointa? Jak nie to w poniedziałek pójdę do tego sklepu gdzie go kupiłem i niech coś zrobią.


(Berialsowa123) #12

Do testowania zabezpieczeń (ładny eufemizm swoją drogą;D) przydatna jest chociażby dystrybucja linuxa pod nawą backtrack.

Co do AP - a nie obowiązuje Cię przypadkiem pomoc techniczna na mocy gwarancji? Ja pamiętam, że miałem jakiś problem z routerem to konsultant z pomocy technicznej rozwiązał mi go prowadząc mnie za rączkę krok po kroku, więc w kwestii hasła na pewno też by pomogli.

Tak sobie pomyślałem, może spróbuj zresetować ustawienia Ap do fabrycznych? O ile nie piszę w instrukcji - to szukaj małej czarnej kropeczki gdzieś z tyłu, wciśnij ją spinaczem (czy czymś z małą końcówką), przytrzymaj 20 sekund i wtedy spróbuj się zalogować. Ostatnio na jakimś forum ktoś miął podobny problem do Twojego i to rozwiązanie właśnie pomogło.


(Phight3r) #13

Resetowałem go dwa razy niestety nic. Co do pomocy technicznej to chyba jest tylko po angielsku.


(Bolo92) #14

To pokaż mi na tej czy na jakimkolwiek innym sprzęcie jak się włamujesz do routera z hasłem a$1J91_,?1kA0Aa4$ i hasłem użytkownika 15 literowym ?

Na routery/AP nie da się włamać(złamać logowania) niczym poza Brute Force czy metodą słownikową, ale to by zajęło wieki...

BackTrack jest pomocny ale tylko do włamywania się do sieci, a nie na urządzenia sieciowe.

Temat: Nie ma bata, żeby po resecie urządzenia(ja stosuję przytrzymanie z tyłu guziczka reset na 30s, ew. na google wpisz jak się resetuje+Twój model, bo możliwe, że się go wyłącza z prądu, przyciska reset i włącza do prądu i trzyma jeszcze ok. 10s i jest zresetowany).

Po resecie do instrukcji i domyślne dane do logowania i hasła, podłączasz pod laptopa, ustawiasz adres IP z tej podsieci w której jest AP i MUSI chodzić.

Dane do logowania dajmy 192.168.0.1, laptopa musisz ustawić dajmy na adres 192.168.0.2.

Start>Panle sterowania>połączenia sieciowe>prawy przycisk myszy(PPM) na połączenie lokalne>właściwości>protokół internetowy TCP/IP>właściwości>ręcznie i wpisujesz IP, maska sama się doda, resztę olej i ok.


(Phight3r) #15

Bolo92 dzięki wielkie działa! Jestem Ci dozgonnie wdzięczny!