Ustawienie access point - login i hasło

Do tej pory miałem sam ruter (mam internet bezprzewodowy) do którego zamiast tej małej antenki podłączyłem normalną dużą antenę przez którą łączę się z dostawcą. Do dwóch wejść LAN podłączyłem laptopa i komputer stacjonarny. Z racji tego że w laptopie jest karta sieci bezprzewodowej zapragnąłem mieć internet bezprzewodowy w domu. Kupiłem dzisiaj access pointa TP-LINK TL-WA501G. Podłączyłem go do jednego z wyjść LAN w ruterze i mam internet bezprzewodowy. Ale wiem że teraz do mojego access pointa może się podłączyć każdy, dlatego chciałem ustawić hasło. Wpisuję więc w przeglądarce adres 192.168.1.1 wyskakuje okienko żebym podał login i hasło. Podaję admin (login i hasło) i zamiast wyskoczyć ustawienia, z powrotem żąda loginu i hasła. No to znowu wpisuję i znowu chce login i hasło. Próbowałem na różnych przeglądarkach i systemach. Nic. Co mogę zrobić, żeby przyjęło to hasło?

login i hasło masz na spodzie routera

No wiem i je wpisuję i nadal żąda hasła. Jeszcze jak odłączę tą antenę co mam od dostawcy lub gdy wyłączę ruter nie mogę się połączyć z acces pointem chociaż jest włączony i działa poprawnie. W instrukcji nic nie ma na temat niemożności wejścia do ustawień access pointa.

A nie pyta o podanie nowego hasła,czasem tak są zaprogramowane ,przed wejściem w ustawienia trzeba zmienić hasło fabryczne na swoje własne.

Pozdrawiam.

Nie cały czas jest tak: 63aa39ccdb3f581bm.jpg

"Grzywka " to nazwa mojego dostawcy.

Spróbuj 192.168.0.1

Też nic. Adres się zgadza: f6a06f7e7f81a6b9m.jpg

A może da się jakoś na ruterze zabezpieczyć żeby tylko dwa kompy się łączyły?

Może na access poincie jest inny login i hasło, chociaż na obudowie pisze admin?

A wpisz dane do tego APC(ten co odbiera dane) na 90% do niego wejdzie bo jego adres wpisujesz.

Trochę kiepsko zrobiłeś, że nie kupiłeś urządzenia z NATowaniem no ale :stuck_out_tongue:

W instrukcji szukaj pod jaki adres należy się udać, aby było logowanie tego AP. A jak nie to podepnij go na chwilę do laptopa i wtedy na niego się dostań, skonfiguruj go i podłącz do sieci domowej.

Niestety nic nie pomaga. Do ustawień rutera mogę się dostać, tylko do access pointa nie. Gdy podłączam access point do komputera przez LAN w ogóle nic nie wyskakuje, nawet okno logowania. Obecnie mam podłączoną antenę dostawcy do rutera, access pointa podłączyłem do LAN rutera, i łączę się bezprzewodowo laptop <-> access point, tylko że mam niezabezpieczony i każdy może się podłączyć.

Może da się jakoś włamać na tego access pointa?

Próbowałeś zresetować AP?

Spróbuj zalogować się do niego po resecie ale przed podłączeniem go do routera.

Próbowałem i nic. Może jest jakiś program za pomocą którego da się włamać na tego access pointa? Jak nie to w poniedziałek pójdę do tego sklepu gdzie go kupiłem i niech coś zrobią.

Do testowania zabezpieczeń (ładny eufemizm swoją drogą;D) przydatna jest chociażby dystrybucja linuxa pod nawą backtrack.

Co do AP - a nie obowiązuje Cię przypadkiem pomoc techniczna na mocy gwarancji? Ja pamiętam, że miałem jakiś problem z routerem to konsultant z pomocy technicznej rozwiązał mi go prowadząc mnie za rączkę krok po kroku, więc w kwestii hasła na pewno też by pomogli.

Tak sobie pomyślałem, może spróbuj zresetować ustawienia Ap do fabrycznych? O ile nie piszę w instrukcji - to szukaj małej czarnej kropeczki gdzieś z tyłu, wciśnij ją spinaczem (czy czymś z małą końcówką), przytrzymaj 20 sekund i wtedy spróbuj się zalogować. Ostatnio na jakimś forum ktoś miął podobny problem do Twojego i to rozwiązanie właśnie pomogło.

Resetowałem go dwa razy niestety nic. Co do pomocy technicznej to chyba jest tylko po angielsku.

To pokaż mi na tej czy na jakimkolwiek innym sprzęcie jak się włamujesz do routera z hasłem a$1J91_,?1kA0Aa4$ i hasłem użytkownika 15 literowym ?

Na routery/AP nie da się włamać(złamać logowania) niczym poza Brute Force czy metodą słownikową, ale to by zajęło wieki…

BackTrack jest pomocny ale tylko do włamywania się do sieci, a nie na urządzenia sieciowe.

Temat: Nie ma bata, żeby po resecie urządzenia(ja stosuję przytrzymanie z tyłu guziczka reset na 30s, ew. na google wpisz jak się resetuje+Twój model, bo możliwe, że się go wyłącza z prądu, przyciska reset i włącza do prądu i trzyma jeszcze ok. 10s i jest zresetowany).

Po resecie do instrukcji i domyślne dane do logowania i hasła, podłączasz pod laptopa, ustawiasz adres IP z tej podsieci w której jest AP i MUSI chodzić.

Dane do logowania dajmy 192.168.0.1, laptopa musisz ustawić dajmy na adres 192.168.0.2.

Start>Panle sterowania>połączenia sieciowe>prawy przycisk myszy(PPM) na połączenie lokalne>właściwości>protokół internetowy TCP/IP>właściwości>ręcznie i wpisujesz IP, maska sama się doda, resztę olej i ok.

Bolo92 dzięki wielkie działa! Jestem Ci dozgonnie wdzięczny!