Ustawienie dysku ssd m.2 jako główny, systemowy

Witajcie,
Posiadam takie dyski i płytę główną:
Plextor 256GB M.2 PCIe M8PeG oraz zwykły talerzowiec WD BLUE
MSI Z370 GAMING PRO CARBON

Co zrobić, aby bios i system widział ssd m.2 jako dysk pierwszy, główny? W tej chwili dyskiem 0 jest HDD, a dyskiem 1 SSD. Podczas instalacji Windows 10, mimo iż wybrałem i sformatowałem ssd m.2 to instalator skopiował pewne pliki, foldery na HDD (wszystkie związane z boot). Tymczasowym rozwiązaniem była instalacja systemu bez podpiętego HDD.

Wcześniej mając dysk SSD SATA problemu nie było, ponieważ SSD był podpięty pod sata 1, a HDD pod sata 2.
Teraz sytuacja wygląda tak: SSD do gniazda M.2, a HDD do SATA (próbowałem również podpinać pod SATA 2, 3, ale nic nie dało).

Tutaj jest instrukcja do mojej płyty głównej:
https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z370-GAMING-PRO-CARBON#down-manual

Ja niestety nie znalazłem w niej odpowiedzi na mój problem.

Z góry dzięki za pomoc.

Z NVMe są tego typu cyrki. Rozwiązanie sam znalazłeś. Odpiąć wszystkie dyski prócz tego na M2. Zainstalować system. Podpiąć ponownie. Jest to najbezpieczniejszy i zalecany sposób.

W ogóle warto odpinać tymczasowo inne dyski przy instalacji systemu. Tak na wszelki wypadek. Nigdy nie wiesz co instalatorowi przyjdzie do głowy, albo coś źle klikniesz.

Dzięki za odpowiedź. Jeśli rzeczywiście tak jest to trochę słabo… W “starszej” technologii nigdy nie miałem z tym problemów.
Zakładając, że w “bebechach” peceta będę miał 2-3 dyski talerzowe to z każdą instalacją systemu muszę otwierać jednostkę i wszystko odpinać…? Jeśli tak to wracam do ssd sata.

Może ktoś jeszcze się wypowie?

Niektóre BIOS mają osobną listę hard disk priority, gdzie można ustawić kolejność dysków. To inne ustawienie niż lista bootowania. Tutaj przykład na płycie starszego typu

Nieco odświeżę kotleta…

Akurat określenie priorytetów nic nie zmienia.
Mam ten sam problem - SSD PLEXTORa pod M.2, płyta MSI Z370 TOMAHAWK.
W biosie mam ustawioną kolejność aby zaczynał od PLEXTORa, jednak gdy mam podpięty NVME oraz talerzowce SATA nie idzie postawić systemu. Myślałem, że zależy to również od tego czy partycja jest podstawowa/logiczna, systemowa lub aktywna. Ale nie… Na każdym talerzowcu mam partycję 100%, dysk logiczny. Partycja systemowa i aktywna jedynie na SSD i wraz - gdy są urządzenia SATA nie idzie postawić Windowsa.

Fajnie, że ktoś zainteresował się tematem. Dzięki temu dostałem powiadomienie na maila i przypomniałem sobie, iż pisałem w związku z tą “anomalią” do supportu MSI. Jako autor tematu jestem winny przedstawić tutaj odpowiedź MSI (choć niewiele wnosi, ale wskazuje przyczynę):

Cytat
About the Disk 0 or Disk 1,we are really sorry,this is the system automatically detect and choice,it can not controlled by BIOS,it hard to change the order

Nie będę umieszczał tutaj całej korespondencji, ponieważ pytałem także o inne rzeczy i post stałby się nieczytelny.
Z odpowiedzi MSI wynikało, iż czekamy na kolejne wersje Windows 10 z jeszcze lepszą obsługą NVMe, ponieważ to nie bios, a systemowy instalator nadaje priorytety dyskom.