Ustawienie gniazda karty graficznej jmic/line up

witam. Otoz mam problem takiej oto natury jak w tym temacie viewtopic.php?f=2&t=214915&st=0&sk=t&sd=a

Oczywiscie stosowalem sie do porad tam zawartych i nic…Jednak czytajac troche w internecie doszedlem do pewnych wnioskow i prawdopodobnie znam przyczyne tego problemu…W karcie w ustawieniu 5.1 jedno z gniazdo jest jakby to powiedziec ruchome…sluzy za wejscie mikrofonu oraz w ustawieniu 5.1 za wyjscie na glosniki. Wedlug mnie problem z tego tematu ktory podal jest zrodzony wlasnie z takiej zmiany gdzie microfon jest nie wykrywany. i teraz moje pytanie brzmi jak zmienic by gnizazdy z LINE up znowu byl mic i mikrofon w koncu zaczal mi dzialac???

EDIT znalazlem na innym forum cos takie :

Znalazłem jedną opcję którą się zmienia w zależności czy pod gniazdo jest podłączony mikrofon czy też głośnik (center) Jest to opcja With S-Bracket. Jeśli jest zaznaczona wówczas gniazdo pracuje jako gniazdo (we) do mikrofonu a jeśli nizaznaczona to jako gniazdo (wy) do głośnika (center)

wie ktos o co chodzi??

ściągnij i zainstaluj MyMp3:

http://www.idg.pl/ftp/pc_4148.html

podłącz mikrofon i zobacz czy wykrywa on fale wejściową dźwięku. Jeśli nie wykrywa; podłącz pod inne wejście na płycie głównej, przełącz wejście w programie i zobacz czy jest ono wykrywalne. Jeśli nie, problem jest prawdopodobie z mikrofonem lub progrmowy (ze sterownikami). Jeśli fala jest wykrywalna, coś jest z wejściem ew. błąd programowy.

mikrofon moge podlaczyc jedynie pod jedno gniazdo, gdy podlacza sie pod innego wyskakuje komunikat iz to gniazdo nie obsluguje tego urzadzenia…mikrofon jest sprawny bo kupilem nawet nowy by tto sprawdzic…a ze to wina jakis sterownikow lub programu to wiem o tym doskonale, poniewaz posiadacze moejej karty(realtek HD audio) maja bardzo czesto ten sam problem.

W dniu 13.05.2008 , o godzinie 6:39 został dopisany post przez gruby22

ok juz jestem pewny co jest…na pewno zamienilo sie moje wejscie na mic w wyjscie liniowe…/troszke sie bawilem i gdy ustawilem mic na wyjscie liniowe to mialem ten sam efekt, dzwiek to na micu czyli z pewnoscia sie to zamienilo, tylko ja teraz to odmienic

w oprogramowaniu karty dźwiękowej będziesz miał taką opcje, lub jeżeli używasz jakiegoś mixera audio lub innego oprogramowania tego typu to w nim zobacz.