Ustawienie grafiki

Mam kartę graficzną z obsługą 2 monitorów ale nie używam drugiego monitora i nie mogę wyłączyć jego obsługi. Najgorsze jest to że pamięć przydzielona na całą kartę jest dzielona na 2. Wyczytałem że obsługę wielu monitorów nadzoruje Windows. Czy da się jakoś wyłączyć w rejestrze obsługę drugiego monitora a jeśli nie to czy da się jakoś zmienić podział pamięci??

Jak się nie mylę to chyba w sterownikach powinna być opcja odpowiadająca za tę funkcjonalność… :roll:

A może troszeczkę konkretniej nie mam takiej opcji to musi być w rejestrze systemowym

da się jakoś wyłączyć obsługę drugiego monitora

Może byś podał parametry i podzespoły komputera twojego, co? :?:

Jaka to karta? Jaki system? Ja wróżką nie jestem…

Na pewno jest, ale trzeba wiedzieć jaka karta graficzna.

Nie rozumiem, po co chcesz to wyłączać, jeśli i tak windows włącza obsługę 2 monitorów wtedy gdy są one podłączone, a gdy masz tylko jeden to on tylko pokazuje że możesz mieć 2 monitory, proste? no ja myślę.

No i gdy masz 1 monitor podłączony, to pamięć karty nie dzieli się na 2 :twisted:

jaka pamięć podzielona przez 2, przecież monitor nie ma nic do tego…choćbyś 2 monitory podłącył na wydajności nic nie stracisz…

Mam zintegrowaną kartę SIS M760GX a system to Windows XP

Fajnie :wink: ale po co to komu ? jeżeli w tym temacie już wszystko wyjaśnione.

Ps: karty zintegrowane mają pamięć przydzielaną z pamięci ram :wink: poczytaj sobie trochę o tym w Wikipedia.