Ustawienie heurystyki w KAV2010

Mam takie pytanie, zaktualizowałem KAV 2009 NA KAV 2010 ,i prędkość ściągania spadła mi 10- krotnie.Przestawienie poziomu heurystyki z optymalnej ochrony na niski poziom rozwiązuje problem, tylko pytanie jak to się ma do bezpieczeństwa,wiem ,że na to pytanie nie będzie jednoznacznej odpowiedzi ale chciałbym poznać zdanie bardziej zaawansowanych użytkowników portalu.

Winy szukałbym raczej w skanerze/osłonie www/sieciowej. Przeskanuj też kompa. A klucz oryginaly, jak tak sobie zaktualizowałeś?

Tak sobie zainstalowałem KAV 2010 Z licencją na 30 dni, bo skończyła sie moja jak najbardziej oryginalna licencja na KAV2009,a przed kupnem nowej zazwyczaj używam wersji testowych aby nie żałować wydanych pieniędzy.Jeśli chodzi o firewall to od zawsze Comodo,które nigdy nie ograniczało up/downloadu .Chyba cały ten problem z obniżonym transferem to może być sprawa serwisu hostingowego,a nie mojego oprogramowania, na razie to sprawdzam, choć widzę ,że nie tylko ja mam takie problemy po zmianie KAV 2009 na 2010 w komentarzach pod KAV 2010 w dziale Programy kilka osób miało podobny problem i powróciło do wersji 2009.

Witam.Mam ten sam problem i tez rozpocząłem wątek w tym temacie jest na str 3 tego forum.Ale nie dostałem żadnej mądrej odpowiedzi poza próbą przekonania mnie że KAV jest słaby itp. z czym sie nie zgadzam bo uważam że jest bardzo dobry a jadę na nim już długo.

Napisałeś bardzo ciekawą rzecz że po zmianie ustawień heustyki było ok.Napisz tylko w której opcjj ją zmniejszyłeś czy:

-ochrona plików,ochrona poczty,ochrona komunikatorów,ochrona www.Czy może trzeba zmniejszyć wszędzie.W 2009 takich problemów nie było ale fakt że 2010 sprawdza dużo dokładniej i u mnie chodzi lepiej od 2009 dlatego chce przy nim zostać.

Odpisz kolego.

A co do hełstyki to przy zmianie na niższy poziom nie powinno byc problemów z tym że nie wychwyci czegoś bo u Kaspra jest ona skutecznie zrobiona.

Pozdrawiam.

Ochrona plików i poufnych danych > Ochrona www, ale naprawdę nie jestem pewien czy to skutkuje a teraz nie mam czasu przy tym grzebać, a tak w ogóle to myślę ,że trzeba będzie zacząć od zmniejszenia wszystkiego :slight_smile:

Korzystam z dwóch serwisów hostingowych i na jednym z nich cały czas jest marny transfer drugi sprawdzę jutro.

Ha, no faktycznie w Twoim temacie to dużo Ci pomogli.

Zamiast zadawać bzdurne pytania, może lepiej zajrzeć do Baza wiedzy Kaspersky Lab.

Od 2 dni piszę z pomocą techniczną kaspersky,przesyłałem pliki wygenerowane,rapory itp. nie bardzo wiedzą jak pomóc.

Zauważyłem jeszcze że gdy ustawimy poziom heustyki na maksymalny w “ochrona plików” to dużo mniej zmula neta niż na ustawieniach średnich(ale i tak zmula) a powinno byc odwrotnie.To ewidentny błąd aplikacji KAV2010. Muszą jeszcze nad tym popracować bo w tym roku coś chłopaki z kasperskiego się nie spisali.Dobrze że KAV 2009 chodzi super wjęc jest alternatywa.

Pozdro.