Ustawienie jednej podsieci dla dwóch routerów?

Witam,

Posiadam w domu nc+ z 3 multiroomami. Do poprawnego działania muszą być on w jednej sieci.

I teraz tak:

Mam w domu na piętrze taki główny router, który daje wifi na piętrze oraz doprowadza internet do wszystkich wyjsc ethernet w domu.

Do jednego z wyjść ethernet na parterze podłączony jest dodatkowy router, który po prostu daje WiFi na parterze.

Muszę połączyć dekoder główny z trzema multiroomami.

Główny dekoder jest podłączony do tego dodatkowego routera na parterze. Jeden z pozostałych będzie podłączony bezposrednio do gniazda ethernet w ścianie. Dwa pozostałe będą działać poprzez adapter wifi TP-LINK TL-WR702N. (będą łapać wifi z głównego routera, nie z tego dodatkowego do którego podłacozny jest główny dekoder).

Z tego co się dowiedziałem, to żeby wszystko poprawnie działało, to w domu musi być jedna podsieć, czy coś takiego. Problem w tym, że ten dodatkowy router na parterze tworzył własną podsieć czy coś takiego.

Tutaj daje screeny, z mojego PC podłączonego do gniazda ethernet (idzie sygnał z głównego routera)

http://i57.tinypic.com/2u41wmr.jpg

natomiast tutaj screen z dekodera głównego po podłączeniu do dodatkowego routera

http://i60.tinypic.com/2ajdy12.jpg

jak widać adresy się różnią…

Próbowałem zmieniać IP w dodatkowym routerze, wyłączyć jakieś DHCP, jednak wtedy internet nie działał… Ostatecznie zresetowałem dodatkowy router, więc jestem w punkcie zero. Muszę go ustawić tak, żeby wszystkie IP itp były takie same jak w głównym routerze (czyli całej sieci w domu).

Dodatkowy router to Intellinet Wireless 300N 3G. Mogę go zamienić na D-Link DIR-615.

Pozdrawiam

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Siemka

Ustaw statyczne adresy ip ruterów i ustaw dns żeby każdy kierował na główny ruter.

10.10.10.1 główny

10.10.10.2 kolejny

 

W ustawieniach DHCP ustaw małe zakresy np. po około 30 adresów

np. główny ruter 10.10.10.100 do 10.10.10.130

następny od 10.10.10.131 do 10.10.10.160.

Dzięki za odpowiedz. Niestety ustawień głównego routera nie chciałbym ruszać, dodatkowo mam stałe IP!

boguss10  - byłeś proszony o poprawę tytułu na konkretny, mówiący o problemie - nie doczytałeś zalecenia ? :?

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

To napisz do mnie jak już będziesz w domu i nie będziesz nikomu zagrażał na drodze, odblokuję temat…

Na głównym zmniejsz tylko zakres przyznawania adresów ip na mniejszy w dhcp.

Bramę domyślną ustaw na główny ruter.