Ustawienie paska zadań i obrazu w MDV 2010.2

Witam, po instalacji jajka kernel-desktop-2.6.33.7-2mnb, nie mam idealnie ustawionego paska i obrazu tzn. pasek zadań kończy się centymetr przed końcem ekranu i sam obraz nie jest do końca dociągnięty do lewej strony(mam odstęp pi razy oko 0,5mm od krawędzi). W jaki sposób mogę przywrócić prawidłowo ustawienie paska i obrazu? Rozdzielczość mam już ustawioną na zalecaną dla monitora, czyli 1366x768. Moja karta graficzna to Geforce 7300GT.

Zainstaluj sterowniki do karty graficznej.

@Piotr92

Jakie masz środowisko graficzne? W każdym bądź razie poszukaj w ustawieniach środowiska graficznego rozmiaru panelu (szerokość, wysokość, autodopasowanie itp.).

Jeśli działasz na sterownikach otwartych i włączona jest akceleracja sprzętowa (sprawdzisz poleceniem gears lub glxgears ) - instalacja sterowników karty od producenta nie jest konieczna.

Sterowniki mam wgrane. Dla mnie jest to oczywiste, że nowe jądro ich nie posiada, więc muszę doinstalować. Gdybym nie miał driverów, nie zakładałbym temeatu… Dodam, że na bank to nie wina driverów, bo wszystkie bajery graficzne działają bez problemu.