Ustawienie planu zasilania przy starcie Windows

Czy jest możliwość wybrania konkretnego planu zasilania przy uruchamianiu Windows 7? Kiedy wyłączam komputer przy planie “Zrównoważony” (gdzie mam ustawienie 100% użycia procesora), przy następnym włączeniu ładuje się nieco szybciej niż jak był wyłączany przy “Oszczędzanie energii” (tu mam 50% użycia procesora). Dlatego przydała by się opcja ustawienia określonego planu.

Tak mam np. pod Ubuntu, tylko tam nic nie trzeba ustawiać. Zawsze domyślnie przy uruchamianiu wybierana jest opcja umożliwiająca wykorzystanie całego potencjału procesora

Sam zmieniasz ręcznie plan jaki cie interesuje. Ja zmodyfikowałem swój plan w taki sposób, że jak chcę pełną moc to wybieram Zrównoważony i jadę na max’a a jak korzystam tylko z Worda Excela gg opery itp… to mam ustawione na Oszczędzanie energii gdzie mam wszystko na minimum…

p.s. na planie “Oszczędzanie energii” temperatury są w granicach 30-34*C tylko procesor ma 40*C co za tym idzie komputer działa ciszej i jest chłodniejszy… na “Zrównoważony” temperatura średnia roście do 40*C a procesora do 60*C

o wszystkim o czym napisałeś, wiem :). Właśnie m.in. po to aby komputer chodził ciszej używam oszczędzania energii. Chodzi mi jednak o samo włączenie systemu, czy nie da się ustawić domyślnie wybieranego określonego trybu.