Ustawienie poprawnie timingów


(krejzol123) #1

Witam mam prośbę podkręcałem procesor i chciałem jeszcze ustawić timingi ale nie wiem jak się za to zabrać bo jak się stosuję do poleceń to i tak komputer się nie włącza ponownie ( reset biosu )

Tutaj zdjęcia i proszę mi objaśnić jaką funkcje jak mam ustawić aby było wydajnie

I jeszcze mam pytanie za co odpowiada opcja Performance Enhance do wyboru standard turbo oraz extreme

http://wstaw.org/w/2aoK/

http://wstaw.org/w/2aoL/

http://wstaw.org/w/2aoM/

Jak coś będę miał jeszcze podać proszę pisać


(Longhorn2009) #2

Pamięci są znacznie mniej efektywne przy podkręcaniu niż np. procesor czy karta graficzna. Z tego co widzę po sygnaturce masz tanie goodramy zapewne bez radiatorów. Teraz działają na fabrycznych ustawieniach, optymalnych dla siebie. Zapewne ich nawet lekkie ale widoczne podkręcenie nie będzie możliwe bez zwiększania napięć, co dla procesorów ze zintegrowanym kontrolerem RAM w CPU może mu niezdrowo wyjść (dotyczy wszystkich nowszych AMD i Intel). Same zyski z OC będą przy Core 2 Duo na tyle małe, że nawet szkoda czasu na testowanie stabilności (w grach max 1-2 klatki na sekundę więcej). W ogóle płyty z chipsetem pod intela LGA775 i pamięci DDR3 nie mają opinii dobrych, ponieważ były to przejściowe i miały przynieść mały powiew świeżości dla starej już i tak podstawki.

Podsumowując, możesz nam dać screen z CPU-Z zakładka SPD, sprawdzimy na jakich gwarantowanych szybkościach i opóźnieniach mogą działać te pamięci. Jednak na pewno próby ich przetaktowywania jak dla mnie nie mają sensu.