Ustawienie Routera Asus wl500gpv2 pod internet multimedia

(Ahidan) #1

czy wie ktoś jak ustawić ten router pod internet multimedii ?

(Longhorn2009) #2

Internet masz z kablówki czy po liniach telefonicznych? Jak kablówka to sklonuj adres MAC poprzedniego routera/modemu i powinien bez konfiguracji zadziałać ten Asus.

(Ahidan) #3

po linii telefonicznej

(Longhorn2009) #4

Więc taki router na niewiele się zda bo nie ma modemu ADSL. Musisz kupić coś w stylu TP-Linka W8961ND.

(Ahidan) #5

Wcześniej mi działało. Po zmianie modemu na inny nie chce działać

(rgabrysiak) #6

Na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

(Longhorn2009) #7

A na samym modemie, bez routera działa net? Bo może coś nie tak z konfiguracją modemu, a nie rutera.

(Ahidan) #8

na samym modemie działa internet

(Longhorn2009) #9

A modemu czasem nie masz od multimedii? Bo na niektórych były problemy, bo za mało adresów IP przydzielały, takie zabezpieczenie.

(Ahidan) #10

Tak modem mam z multimedii

(Longhorn2009) #11

Podaj jeszcze model jak znasz, ale mi to wygląda na to że nic nie zdziałasz na tym ich modemie.

(Ahidan) #12

na modemie nie ma napisanego żadnego modelu

stary modem też był z multimedii i działało

(Longhorn2009) #13

Pokaż jeszcze zrzut polecenia ipconfig /all z wiersza poleceń gdy jesteś połączony przez modem z multimedii.

(Ahidan) #14

(Longhorn2009) #15

Tak jak mówiłem, maska /30 wyjaśniła wszystko. Ten modem nie przyda się do podzielenia łącza w twoim przypadku. Musisz kupić inny lub zmienić najlepiej router na model z modemem ADSL.

(Ahidan) #16

A pytałem się tych gości od multimedii co mi wymieniali modem i mówili że tak samo się ustawia router pod ten modem jak pod ten stary

(Longhorn2009) #17

Jeszcze możesz spróbować zmienić adres routera z adresu 192.168.1.1 na jakiś inny np. 192.168.2.1 w panelu administracyjnym bo taki sam adres ma modem, a jak nie pomoże to nie widzę rozwiązania innego już.

(Ahidan) #18

To już robiłem i ustawiałem router na dynamiczne ip, na stronie routera pisało połącznie nawiązane wi-fi się łączyło tylko nie było dostępu do internetu.Przy starym modemie trzeba było tylko zasilanie wypiąć podczas ładowania ustawień

(Longhorn2009) #19

Jeszcze sprawdź ustawienie - zamiast jak mówisz dynamiczne IP ustaw statyczne - 192.168.1.2, podobnie jak na zrzucie tutaj http://obrazki.elektroda.pl/9926079600_1317561045.jpg

(Ahidan) #20

Nie działa ,cokolwiek wpisze w adres ip pisze że i jest nie poprawny