Ustawienie Routera Asus wl500gpv2 pod internet multimedia

czy wie ktoś jak ustawić ten router pod internet multimedii ?

Internet masz z kablówki czy po liniach telefonicznych? Jak kablówka to sklonuj adres MAC poprzedniego routera/modemu i powinien bez konfiguracji zadziałać ten Asus.

po linii telefonicznej

Więc taki router na niewiele się zda bo nie ma modemu ADSL. Musisz kupić coś w stylu TP-Linka W8961ND.

Wcześniej mi działało. Po zmianie modemu na inny nie chce działać

Na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

A na samym modemie, bez routera działa net? Bo może coś nie tak z konfiguracją modemu, a nie rutera.

na samym modemie działa internet

A modemu czasem nie masz od multimedii? Bo na niektórych były problemy, bo za mało adresów IP przydzielały, takie zabezpieczenie.

Tak modem mam z multimedii

Podaj jeszcze model jak znasz, ale mi to wygląda na to że nic nie zdziałasz na tym ich modemie.

na modemie nie ma napisanego żadnego modelu

stary modem też był z multimedii i działało

Pokaż jeszcze zrzut polecenia ipconfig /all z wiersza poleceń gdy jesteś połączony przez modem z multimedii.

http://imageshack.us/photo/my-images/687/okyd.jpg/

Tak jak mówiłem, maska /30 wyjaśniła wszystko. Ten modem nie przyda się do podzielenia łącza w twoim przypadku. Musisz kupić inny lub zmienić najlepiej router na model z modemem ADSL.

A pytałem się tych gości od multimedii co mi wymieniali modem i mówili że tak samo się ustawia router pod ten modem jak pod ten stary

Jeszcze możesz spróbować zmienić adres routera z adresu 192.168.1.1 na jakiś inny np. 192.168.2.1 w panelu administracyjnym bo taki sam adres ma modem, a jak nie pomoże to nie widzę rozwiązania innego już.

To już robiłem i ustawiałem router na dynamiczne ip, na stronie routera pisało połącznie nawiązane wi-fi się łączyło tylko nie było dostępu do internetu.Przy starym modemie trzeba było tylko zasilanie wypiąć podczas ładowania ustawień

Jeszcze sprawdź ustawienie - zamiast jak mówisz dynamiczne IP ustaw statyczne - 192.168.1.2, podobnie jak na zrzucie tutaj http://obrazki.elektroda.pl/9926079600_1317561045.jpg

Nie działa ,cokolwiek wpisze w adres ip pisze że i jest nie poprawny