Ustawienie rozdzielczości i ostrości obrazu SyncMaster 225mw

Otóż podpiąłem monitor(telewizor) Samsung SyncMaster225mw do swojej karty graficznej, i mam problem bo nie mogę znaleźć roździelczości która "zapełniła by cały ekran bo zawsze zostaje trochę czarnego paska to z boku to u góry i na dole, po za tym obraz jest nie ostry i trochę za jaskrawy

powiedźcie co to może być i jak na to zaradzić, tv wzięte od kolegi u którego chodziło jak złoto a u mnie nie do końca, podpięty jest kablem HDMI

uprzedzając większość odpowiedzi tak mam aktualne stery do karty graficznej, a do monitora nie ma na windowsa 7 :frowning:

Kermitowski , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po prostu musisz te parametry (pozycja obrazu, jasność, ostrość, kontrast itp.) wyregulować z poziomu menu monitora. Tu masz stronę Samsunga z instrukcjami do twojego monitora (jest również wersja polska) http://www.samsung.com/pl/support/model/LS22CRASB/EDC-downloads?isManualDownload=true

Ale tam nic nie ma na mój problem z rozdzielczością nie są to martwe piksele bo gdy zrobię zoom to wszystko się ładnie pokrywa niestety boki znikają wtedy “za obrys monitora” macie może jakiś sprawdzony program do zmieniania rozdzielczośći albo może formatu wyświetlanego obrazu: deklarowany format dla tego monitora to 16:10 a ja w ustawieniach moni mogę ustawić jedynie 16:9 czy to da się jakoś swobodnie przestawiać ?

Natywną rozdzielczością dla tego monitora jest 1680 x 1050 60Hz. Spróbuj pobrać ze strony producenta i zainstalować sterownik do monitora przeznaczony dla Visty (odpowiednio dla wersji x32 lub x64) - bez niego raczej nie uzyskasz natywnej rozdzielczości (proporcji 16:10).

P.S. Czy u kolegi monitor też był podłączony przez HDMI czy raczej DVI?

Przeniesione z działu Grafika.

Tak kolega miał podpięty pod hdmi, u siebie mogę ustawić rozdzielczość 1900-1080 i to pewnie chodzi o nie zachowanie tych proporcji 16:10 bo w menu monitorów mogę wybierać miedzy formatami wild, zoom, zoom x2 oraz 16:9 spróbuje pokombinować z tymi sterownikami i dam znać jak mi poszło :] trzymajcie kciuki

Ustaw w sterowniku karty skalowanie. Powinno być ok.

Zgadza się - ale obraz będzie trochę zdeformowany (rozciągnięty w pionie).

Dlatego zaproponowałem najpierw próbę ze sterownikami dla Visty.

Kermitowski - natywną (i maksymalną) rozdzielczością dla twojego monitora jest ta, którą podałem wcześniej - tak jest napisane w instrukcji i specyfikacji. Jeśli ustawisz wyższą rozdzielczość, to albo obraz nie będzie wyświetlany poprawnie (np. nie będzie się mieścił na ekranie), albo możesz uszkodzić monitor.

Daruj sobie podpinanie tego monitora pod kompa przez hdmi, on obsługuje sygnał z kompa tylko i wyłącznie przez DVI i D-Sub. Jest jak byk napisane w instrukcji do niego żeby nie podpinać kompa pod hdmi.

anqu rzeczywiście zauważył coś, co ja przeoczyłem. Na stronie 22 instrukcji napisane jest:

"4_-1. HDMI połączeniowe_

Nie można podłączyć komputera do złącza HDMI IN"

a proszę jeszcze powiedzcie mi jaka jest różnica między kablem z wtykami D-sub a takim z DVI ?

Dodane 22.08.2013 (Cz) 13:30

jednak macie racje podpiąłem pod d-sub, tylko teraz kłopot jak ustawić wyższą rozdzielczość bo po przestawieniu mam powiadomienie od monitora : Not optimum Mode

Recomended Mode

1680x1050 60 hz

tak się dzieje gdy ustawię każdą wyższą rozdzielczość niż 1280x1024 60 Hz

D-sub to sygnał analogowy.

DVI to sygnał cyfrowy, komp wtedy sam rozpozna jaką ma rozdzielczość monitor. Najlepiej więc podpiąć pod DVI.

anqu słusznie ci sugeruje, że najlepiej podłączyć twój monitor za pomocą kabla DVI - zapewnia lepszą jakość obrazu.

A twoje problemy ze zmianą rozdzielczości mogą wynikać z faktu, że nie zainstalowałeś sterowników do monitora (próbowałeś z tymi dla Visty?) i w systemie/konfiguracji karty graficznej zapamiętane zostały rozdzielczości dostępne dla poprzedniego monitora. Rozwiązaniem może być aktualizacja lub przeinstalowanie sterownika do karty graficznej.

P.S. Jeszcze jedna sprawa - sprawdź w ustawieniach karty graficznej, czy aby nie masz ustawionych proporcji ekranu 4:3, bo wtedy mogą być dostępne jedynie rozdzielczości dla tego trybu (w tym wypadku najwyższą dostępną byłaby właśnie 1280x1024). Jeśli tak, to zmień na 16:10.

Zrobiłem jak radziliście czyli podłączyłem pod d-sub i pogrzebałem w ustawieniach karty i jest cacy dzięki !

zwyczajowo Temat uważam za Zamknięty Dzięki !