Ustna matura z Angielskiego - podziel się wiedzą!

No właśnie część z Was już ma zapewne za sobą ustną maturę z Angielskiego. I tu prośba, jak możecie podzielcie się tematami jakie mieliście, z pewnością pomoże to innym (chociaż częściowo).

Nie ukrywam że sam jestem ciekaw, ja mam jutro egzamin i z pewnością się jutro z Wami podziele, dzisiaj liczę na Was :slight_smile:

Ja dopiero w czwartek :?

Ere napisz co miales jaki obrazek i dialogi, pozdr

Kolezanka trafiła na zestaw zwiazany ze smieciami. Przykładowo miała opisac smietnisko i miała do tego pytania co robic zeby zapobiegac powstawaniu nowych wysypiskow smieci. A poza tym słyszałem od kumpla ze on cos miał z wizyta u lekarza. Tylko tyle mi powiedzieli, wiec nie wiem czy ci to pomoze. Ja mam w czwartek wiec, tez by mi sie sprzydały tematy.

Ale w sumie to nie tak trudno zdobyc te 6 pkt.

Złączono Posta : 16.05.2006 (Wto) 21:29

Przed chwila znalazałem to

http://www.ufd.pl/temat16248/

Kumpel mi dzis mowil ze mial na obrazku kolesia co byl na wozku inwalidzkim, a z dialogow to mial wszystkie zwiazane z zamieszkaniem.

No ja na swój angielski nei narzekam, ale po co sie męczyć na rozszerzony skoro jest do niczego nie potrzebny - zdawałem podstawe; 20/20 punktów.

Rozmówi:

  1. Jesteś na dworcu kolejowym: spytaj sie o ktrórej będzie następny pociąg do Londynu; spytaj sie o której będzie na miejscu; spytaj sie ile kosztuje bilet

  2. Powiedz gospodyni domowej że nie mogleś zasnąc ostatniego wieczoru, jak poradziłeś sobie z tym problelem i co ci się śniło

  3. Wracasz z kolesiem z baletów, powiedz czemu nie chcesz czekać na noncy, zaproponuj podjazd taxą, powiedz że mozesz mu pożyczć kase

Obrazek:

Ogród, najprawdopodobniej przy domku jednorodzinnym, widać schodzy. Siedzi na nich konieta koło 30stki z małym dzieckiem na kolanach, przy baierce jeszcze jeden gówniarz, ale rozmazana twarz. Pytania: czy kobieta moze być matkatego dziecka które trzyma; czy jesli miałbyś dziecko zdecydowałbyś sie na zatrudnienie opiekunki

I to by było na tyle, jak mówie - 100%

Wszystkie szkoly w calej polsce maja takie same zestawy? Czy to jest podzielone na wojewodztwa i kazde ma inne? Wie ktos to moze

Ere moze bys podał co miałes na ustnym, bo czekamy i mam nadzieje ze dzisiaj jeszcze zobacze co moge miec jutro :stuck_out_tongue:

Witam mozecie mi podać jakie mielisćie pytania na ustnym? Będe bardzo wdzięczny :slight_smile:

Myślę, że to zależy od Okręgowej Komisji Egazminacyjnej.

Osobiście miałem (z Poznania) następujący zestaw:

A. Jesteś w gabinecie lekarskim i masz problem:

  • przedstaw co Ci dolega,

  • dopytaj się o konkrety w leczeniu,

  • zapytaj gdzie możesz zrobić badania specjalistyczne.

B. Właśnie wróciłeś ze Stanów Zjednoczonych. W rozmowie ze znajomym z Anglii opowiedz:

  • gdzie mieszkałeś w czasie tego pobytu,

  • co tam robiłeś,

  • opowiedz o spotkaniu z wyjątkową osobą.

C. Wraz ze znajomymi zamierzasz zrobić wieczorną prywatkę w domu:

  • zaproponuj rodzaj muzyki na czas zabawy,

  • nie zgódź się na proponowaną dekorację pomieszczenia,

  • zaproponuj kompromisowe rozwiązanie w sprawie oprawy wizualnej.

Opisywanie zdjęcia:

Na zdjęciu była sala komputerowa/kawiarenka internetowa. Przy komputerach siedziały wesołe młode osoby w wieku szkoły podstawowej. W tle było okno z widokiem na zieleniec ( :roll: ).

Pytanie:

Czy uważasz, iż dzieci powinny mieć swobodny dostęp do komputera bez nadzoru osoby dorosłej ?

P.S. Otrzymałem wynik pozytywny - 18/20 pkt. :wink:

rofl szczeze to taka matura wyglada niegroznie :mrgreen: przeciez to ludzie po skonczonym gimnazjum mogą napisać…

Hmm, a mi się wydawało, że jest to egzamin ustny :roll:

a mi chodzilo panie Devil ze to poprostu bylo prosta, ze nawet ludzie po gimnazjum byliby w stanie zdac taką mature :wink:

To nie można było sprecyzować dokładniej swojej wcześniejszej wypowiedzi ? Zacytowałeś wypowiedź na temat części ustnej egzaminu.

EOT

ja trafilem na sporty ekstremalne :mrgreen: :mrgreen: wiec nawijalem bez konca :lol: :lol: :lol: a drugi byl o smieciach

poszczescilo mi sie troszke i dlatego ustukalem 85 % na rozszerzonym

[spdr] kazdy tak mowi, ale jesli wejdziesz do sali w ktorej zdajesz egzamin i wylosujesz zestaw to od razu ci pulsik podskoczy(jakos nie wierze ze kazdy wchodzi “wyluzowany”) a uwierz mi ze wtedy nie trudno o bład.

:slight_smile: oj bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawe,