Usunąłem konto Administratora

Wiatm

Tydzień temu przez przypadek usuąłem konto Administratora komputera.

Nie mogę instalować żadnych gier.Czy ktoś wie jak to naprawić?

Pozdrawiam 8)

przywracanie systemu??

Sorry ale nie chce mi się przepisywać tego po polsku :stuck_out_tongue: niemniej to sposób na rozwiązanie problemu ze “skasowanym” kontem

To zrobić przywracanie systemu?

Tak, chyba to da rade :roll:

PS:A czy czasem nie chcesz zrobić tak, że Ty masz konto użytkownika i mama ma konto admina i może chcesz jakoś zrobić, żebyć też miał prawa na komputerze :stuck_out_tongue:

To tylko takie małe domysły…

x-awier przywracanie systemu nie działa.jak włanczam to pisze że niemam uprawnień do przywracania systemu.i co ja ma robić , co?

napisał _nikt_

tłumaczył translator 3.1

:badgrin: :crazyeyes:

i tak się łumaczy też wypracowania, ąż nauczyciela głowa boli

Jedno konto administratora zostało, gdyż jego usunąc się nie da!

Wejdź w tryb awaryjny (F8 lub F5 podczas startu systemu).

Podejrzewam że masz windows xp więc albo z ekranu powitalnego wybierz konto administrator (hasło pozostaw puste) lub jeśli go nie naciśnij (ctrl + alt + del) i w polu użytkownik wpisz administrator (hasło puste)

Jeśli nikt nie ustawiał hasła na to konto to możesz spokojnie utworzyć nowe konto o prawach administracyjnych w panelu użytkownika.

a na przyszłość polecam zapamiętać, że konto roota (administratora) to nie to samo co konto z uprawnieniami roota (administratora) :slight_smile:

Nie można usunąć wszystkich kont administratorów z komputera. Więc albo nie jesteś administratorem, albo usunołeś konto użytkownika z prawami administratora. A konto admina dalej istnieje tylko nie masz do niego hasła.(ma je prawdziwy administrator)

LOL

"Jeśli konto administratora zostało wyłączone ( o ile wiem nie da się go całkowicie usunąć) , dostaniesz się do ekranu logowania bez nazwy użytkownika.Możesz wcisnąć ctr + alt + delete dwa razy by wywołać ekran logowania (w trybie wpisywania danych) , tam wpisujesz nazwę użytkownika “administrator” oraz hasło (o ile było tworzone dla konta administratora podczas instalacji !) , wtedy system zwróci jako wynik informacje “Twoje konto zostało wyłączone , skontaktuj się z administratorem systemu”.

Najwyraźniej tu dalej już się nie zajdzie.

Dlatego uruchom komputer jeszcze raz i wciskaj F8 i uruchom w trybie Safe Mode z obsługą wiersza polecenia. Powinno dać się uruchomić ekran logowania przez podwójne wciśnięcie ctr + alt + delete , wpisz “administrator” i hasło takie jakie jest ustalone dla tego konta . To przeniesie cię do wiersza polecenia “C:\ documents and settings/administrator.” Wpisz control i wciśnij enter , to wywoła wiadomość o możliwości użycia przywracania systemu jak również otworzy panel kontrolny , wejdź w narzędzia administracyjne , wybierz Zasady zabezpieczeń lokalnych Na drzewku po lewej stronie wybierz Zasady lokalne a dalej Opcje zabezpieczeń i Stan konta administratora w ten sam sposób w jaki prawdopodobnie wyłączyłeś je.Oczywiście inną i prawdopodobnie prostszą możliwością jest przywrócenie poprzednich ustawień przy użyciu konsoli przywracania. Ja przywróciłem moje konto administracyjne więc nie jestem pewien czy przywracanie naprawi problem. Myślę że powinno. Mam nadzieję że to pomoże innym osobom , które znalazły się w tej niewygodnej sytuacji ! "

Sposobu nie próbowałem ale sądząc z opinii osób które komentowały go jest skuteczny.

snap2su4.th.png

Pozdrawiam

_nikt_ : przecież napisał że przywracanie systemu nie działa.

A to co skopiowałeś to w skrócie opisałem we wcześniejszym poście.

Pomijając już fakt iż powinieneś dac link do źródła a nie ot tak kopiować cudze.

Kiedy zaczynałem pisać posta jeszcze go nie było.

Bo wszedł w nie zapewne z poziomu konta zwykłego usera w przeciwieństwie do opisanego wyżej sposobu :roll:

A co źródła to proszę bardzo :wink:

Btw. większość porad na tym forum to w mniejszy lub większy sposób “kopiowanie cudzego” , o ile informacja o którą w danym momencie chodzi , nie pochodzi z czasopisma lub innej publikacji chronionej prawem autorskim to sorry ale powyższa uwaga jest dla mnie zwykłym histeryzowaniem :stuck_out_tongue:

Już mniema innego sposobu :cry:

Każdego sie pytalem i od każdego ta sama odpowiedz

Reinstall Windows

Temat do zamknięcia.

Powitanie

2-gie tłumaczenie translatora jest… boskie :slight_smile: Przez przypadek poskręcałem się ze śmiechu. Kolegę z utraconym kontem admina sorry serdeczne ale nie potrafię się póki co skupić w temacie. Szczególnie “Your rachunek był niepełnosprawny” czy też “Now ty jesteś w biznesie” nie mówiąc “Kliknąć na Administrative Tools i wtedy Local Policies Security, by wychować ustawienia.” hahahaha :lol: :lol: :lol: