Usunięcie 1 z 2 systemów

Witam

Mam 2 systemy na kompie Win XP i Win 7, chciał bym usunąć Win 7 bez robienia formata, jest taka możliwość ??

Format partycji z 7 i ewentualna naprawa bootloadera XP z Konsoli Odzyskiwania za pomocą polecenia fixmbr.

Konsolę Odzyskiwania znajdziesz na płytce z XP-ekiem.

Zasadniczo system “usuwa” się usuwając/formatując partycję, na której on się znajduje. Chyba masz te systemy na oddzielnych partycjach?

Jeśli każdy z systemów jest na oddzielnej partycji to za pomocą VistaBootPRO porządek zrobisz w minutkę. Możliwe, że jeśli są na tej samej partycji to też ale nie próbowałem.

Tak każdy jest na oddzielnej, lecz tam gdzie jest Win 7 mam ważne dane, zbyt duże by przenieść na inną partycję(poprostu się nie zmieszczą)

Nie możesz ich nagrać wcześniej na płytkę DVD :?:

Są takie o pojemności 8,5 GB.

No to za pomocą VistaBootPRO skasuj tylko bootloader Windows 7 i ustaw XP jako system startowy. Formatować partycji z Win 7 nie musisz. Wszystko robisz za pomocą tego programu odpalonego spod XP. To zajmie Ci tym programem max 1-2 minutki. W każdej chwili możesz ponownie założyć bootloader windows 7 i wrócić do stanu poprzedniego.

Zrobiłem. Mogę usunąć Win 7 normalnie czy żeby go usunąć muszę zrobić formata?

Jeśli sformatujesz partycje to dane na których Ci zależy zostaną skasowane. Pokasuj z tej partycji zbędne dane od Windows 7 a resztę danych zostaw.

Jest blokada przed usunięciem lub zmianą, jak mam go usunąć ?

Włazisz w XP-ka do zarzadzania partycjami tam kasujesz partycje w7 i tworzysz sobie nową według uznania. Restartujesz kompa i normalnie będzie dalej wybór XP-ka i w7 choć go już nie będzie dlatego. Botujesz komputer z płytki XP-ka chyba wiesz jak to się robi. Wybierasz naprawę po wczytaniu wszystkiego. Wybierasz na jakiej partycji windowsie chcesz operować standardowo 1 potem wpisujesz fixmbr zatwierdzasz enterem, następnie to samo ale wpisujesz fixboot. Teraz wpisujesz exit i normalnie uruchamia ci się XP

Tylko, że on ma tam dane, które chce zachować a z botowaniem Win 7 już chyba sobie poradził za pomocą VistaBootPRO.

Mój Komputer(PPM na nim)>Właściwości>Ramka Zaawansowane>Uruchamianie i odzyskiwanie>ustawienia

albo usuwasz tam Win 7 albo odznaczasz te dwa pierwsze tiki…;]

Ezekiel , Uważasz, ze z Vistą i Win 7 to zadziała? One mają swój inny niż w XP bootloader, którego w tak prosty sposób nie usuniesz, to zadziała tylko przy dwóch systemach np. XP.

Nareau , Nie bierz pod uwagę tego co napisał Ezekiel ,