Usunięcie BearShare MediaBar z Firefoksa


(Paweł1990) #1

Witam,

Od kilku dni walczę z BearShare MediaBar, który został zainstalowany wraz z instalacją programu BearShare i teraz figuruje jako dodatek w Firefoksie. Nie można tego odinstalować, co najwyżej wyłączyć. Używam antywirusa Avast, skanowałem dysk niemal wszystkimi programami antyszpiegowskimi itp. ze strony dobreprogramy.pl. Żadna aplikacja nie wykrywa (a zatem i nie usuwa) tego "dodatku". W Google znalazłem sporo porad jak usunąć BearShare MediaBar z Internet Explorera, żadnej jak usunąć go z Firefoksa. HiJackThis ani ComboFix również go nie wykrywają ale dla pewności czy czegoś nie przeoczyłem - wstawiam z nich logi. Mój system to Windows Vista Home Premium.

HiJackThis http://wklej.org/id/2099fa869b

ComboFix http://wklej.org/id/292cd3c2b2


(p19koz) #2

http://www.uninstall-spyware.com/uninst … iabar.html


(Paweł1990) #3

Ten program również nie znajduje BearShare MediaBar a porada ręcznego usunięcia dotyczy IE, lecz ja wyraźnie zaznaczyłem, że problem istnieje z przeglądarką Firefox. IE nie jest zainfekowany. Próbowałem też usunąć wszystkie wpisy ze słowem “bearshare” z rejestru ale bez efektu.


(p19koz) #4

Eksportuj Swoje zakładki do pliku.

Spisz nazwy zainstalowanych dodatków i motywów.

Wychodzisz z Firefox’a

Wykasuj katalogi:

C:\Documents and Settings\Twoja Nazwa\Dane aplikacji\Mozilla

C:\Documents and Settings\Twoja Nazwa\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla

musisz skorzystać z opcji pokaż foldery ukryte

Włączasz Firefox

Teraz masz Firefoksa tak jakby świeżo zainstalowanego. Wystarczy zaimportować zakładki, zainstalować jeszcze raz dodatki i motywy.

Firefox jest czysty