Usunięcie blokady podkręcania

(Bambosz107) #1

Czy jest jakaś możliwość usunięcia blokady podkręcania w BIOS-ie? Mam płyte Asus P5Q. Gdzy naciskam enter zeby np. zmienić fsb to nic się nie dzieje. Tak samo jest z mnożnikiem. To chyba jakaś blokada gwarancyjna czy coś? Da sie jakoś tego pozbyć?

(Rivon) #2

Sprawdź czy możesz robić to klawiszem + i - .

(Bambosz107) #3

sprawdzałem, nie da sie

(Emilmlo) #4

Nikt nie stosuje takich blokad, nawet apollo wiem, bo już wiele osób tam kupowało i nikt nie ma problemów z o/c.

(Bambosz107) #5

no to skąd sie to wzięło??

(Menel) #6

Spróbuj klawiszami Page Up Page Down!

(Bambosz107) #7

nie da sie ani page up ani page down, ani + ani -

-- Dodane 20.03.2009 (Pt) 18:20 --

sprawdziłem- da sie tylko klawiszem - obniżyć fsb i cpu ratio czy coś takiego

-- Dodane 20.03.2009 (Pt) 18:23 --

aha, informatyk w szkole mi powiedzial ze moiże wystarczy przestawić zworke na płycie głownej, tylko ja nie wiem którą i w jakie położenie

(Rivon) #8

Jeśli chodzi o zworkę to chodziło mu pewnie o reset biosu.

(Bambosz107) #9

i myślisz że to pomoże? bo przecież ten model (E7400) nie jest zablokowany. A fsb i mnożnik tylko w dół moge zmieniać. A czy zamiast zworki można baterie wyciągnąć?

(Rivon) #10

Można wyjąć baterię, ale reset następuje dopiero po jakimś tam czasie, zworką robisz to pewnie i szybko.

(Bambosz107) #11

a jak baterie wyjmę na godzinę to bedzie ok? czy potem nie bede miał problemów z odpaleniem komputera??

(Rivon) #12

Będzie ok, nie powinno być problemów z odpaleniem.

(Drobok) #13

nie będzie żadnych problemów tylko bios zostanie przywrócony do poprzednich ustawień (domyślnych)

(Bambosz107) #14

no dobra, ale czy wtedy bede mógł podkręcać? bo ja nic jeszcze w biosie nie zmieniałem (mam nowego kompa)

(Drobok) #15

może ta wersja nie daje się podkręcać (np jak moja)

możesz zmienić biosa ...

jednak reset może pomóc ale nie musi (są mniejsze szanse że pomoże)

(Bambosz107) #16

czekaj zaraz dam screena z CPU-Z

-- Dodane 21.03.2009 (So) 21:16 --

http://patrz.pl/zdjecia/cpuzc2d