Usunięcie danych?


(Barylkaq) #1

Czy da się usunać dane/pliki tak aby nie dało sie juz ich w zaden sposób odzyskac? Jesli tak to jak ? a moze przez format dysku?


(Baner) #2

format malo daje bo da sie odzyskac, polecam jv16 tools 2006


(fiesta) #3

I myślisz że po tym nie odzyskasz danych :P:P:P

Acronis Drive Cleanser 6.0 PL

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1926&t=59

Eraser 5.82

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=679&t=59

MediaEraser 2.09 Lite

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1368&t=59

Raczej te programy są godne plecenia


(Barylkaq) #4

dzieki a czy tymi programami moge wykasować pozostałosci po plikach ktore wywaliłem z dysku poprzez kosz czy jest juz za poźno?

i mam problem z tym ostatnim programem, wyskakuje mi takie cos jak chce zaznaczyc fajke “wymazuj pliki” : http://img54.imageshack.us/my.php?image=problemjc5.jpg


(Pablo 89) #5

Podczas tradycyjnego kasowania zostaje usunięty tylko nagłówek pliku dlatego tak krótko to trwa,ale idzie je odzyskać w bardzo łatwy sposób jeśli żaden nowy plik nie został zapisany w obszarze na dysku na którym znajdował się ten skasowany.Istnieje jednak możliwość kasowania w taki sposób aby nie szło go odzyskać, zabieg ten nazywa się “zerowaniem Dysku” na tej zasadzie działają programy do dokładnego kasowania. Wątpie natomiast żeby szło wyzerować obszar dysku którego nie zajmują żadne widoczne plik (te usunięte w koszu). Zgadam się że format nic nie da, Sam kiedyś tek na grzebałem że usuneły mi się partycje z dysku i musiałem go na nowo sformatować , a dane częściowo i tak odzyskałem :slight_smile: