Usuniecie gruba przed uruchamianiem Ubuntu

Witajcie piszę z zwracam się z takim problemem.

Mam na komputerze trzy systemy: Windows 7, Windows Server 2012, oraz Ubuntu 13.04.

Skonfigurowałem BCD w taki sposób, że jest on domyślnym programem rozruchowym, ale po wybraniu z listy Ubuntu pojawia się Grub i w nim znowu należy wybrać Ubuntu.

Czy można go jakoś stamtąd wywalić, aby za wybór systemu był odpowiedzialny tylko Bcd (mbr). Fajnie by było aby można było utworzyć jeszcze wpis do BCD który uruchamiałby Ubuntu recorvery mode.

Jeśli instalowałeś Ubuntu przez Wubi, to nie, gdyż windowsowy program rozruchowy nie jest w stanie uruchomić systemu z pseudopartycji.

nie instalowałem Ubuntu z wubi.

Instalowałem go tradycyjnie

Z tego co się orientuję i ostatnio próbowałem na Windows 8 powinien uruchamiać właśnie Gruba, niestety nie jestem na bieżąco w Windowsach, a to tego systemu tak naprawdę dotyczy problem, więc powinieneś pytać w działach Windowsa. Dlatego też przenoszę wątek.

Tak, po instalacja Ubuntu grub uruchamiał się pierwszy, ale zrekonfigurowałem BCD aby to on był pierwszy ponieważ mam zainstlowanego Windows Server 2012 na dysku VHD których grub nie obsługuje. Sadze, że problem jest z grubem ponieważ nie potrzebnie wyskakuje przed uruchomieniem Ubuntu.

Dzieje się tak, ponieważ Windows w inny sposób nie jest w stanie uruchomić Linuksa, ani innych systemów. Program rozruchowy Windowsa uruchamia tylko systemy Windows, system Windows nie obsługuje innych systemów plików, niż natywne, dlatego nie jest też w stanie uruchomić Linuksa, ale potrafi uruchomić Gruba, który uruchomi Linuksa i inne systemy. Niestety ja nie jestem nie bieząco z Windowsem, dlatego umieściłem temat w tym dziale, bo możliwe, że ta kwestia uległa zmiane, w co wątpię.