Usuniecie konta administatora

Witam!

Nigdy nierobiłem kont uzytkownika poniewaz niebylo mi to potrzebne, ale dzisiaj stwierdzilem ze trzeba bylo by zrobic. Wiec wchodze panel sterowania>konta uzytkowników> utwórz nowe konto > i tam pisało ze niemozna utworzyc konta z ograniczeniami jesli niema konta administartora. Wiec robie najpierw konto administratora “Paweł” ale zapomnialem ze mi sie wszystko pozmienia. Tak wiec niemam wiekszosci ikon na pulpicie itp.

A moje pytanie brzmi czy moge jakos wrócić do poprzedniego stanu bez tego konta “Paweł” tak by bylo samo konto administrator jak po formacie. Mam nadzieje ze wiecie oco mi chodzi.

Mój windows to Xp professional.

Przy logowaniu (pokaże Ci sie okienko), lub jeśli masz autoamtyczne logowanie to kliknij Start/wyloguj - Wcisnij klawisze Ctrl+Alt+Del dwa razy, pokaże Ci sie okienko, wpisz Administtrator i haslo? pewnie bedzie puste wiec kliknij enter.

Teraz po wejsciu na konto Administrator usun konto “Paweł”

poprostu wyloguj sie z pawła i naciśnij dwukrotnie Alt + Ctrl + Delete i tam wpisz administrator w nazwie urzytkownika (jka zrobileś hasło to też wpisz) i tam z poziomu kont urzytkowników usun pawła :wink:

Złączono Posta : 15.10.2006 (Nie) 18:35

hehe napisałem to samo :stuck_out_tongue:

dzieki.

juz jestem na koncie administratora. wchodze do panelu sterowanie>konta użytkowaników> i tam nigdzie niema opcji usun konto Paweł

Jest może jakis sposób aby START>uruchom> i cos tam wpisac i usunie mi konto Paweł

albo jakis inny sposób??

Kliknij na koncie Pawel, a wtedy ukaze sie opcja usun konto.

lub

Start/Uruchom/compmgmt.msc/Użytkownicy i grupy lokalne/Użytkownicy/Prawy

klawisz myszki na nazwie usera/Usuń.

Ewentualnie :

Start/Uruchom/cmd/ "net user nazwa /delete"

wielkie dzieki! !!

Wiedziałem ze znajde uwas odpowiedz :slight_smile:

Działa.