Usuniecie nieaktywnych ikon w pasku zadan

(Xgrabek) #1

Hello.

Szukałem na fotum i nie moge znalezc mianowicie jak wykasowac z paska zadan elementy poprzednie. Tam znajduja sie elementy biezace naleza one do aktualych programow oraz elementy poprzednie ktore zostaly po odinstalowanych programach i zrobiła sie spora lista.

Ma ktos na to sposob?

Ps. Mam prosbe do zakładajacych nowe posty aby lepiej pisali temat postu. Wtedy łatwiej jest cos znalezc i nie trzeba otwierac kilkudziesiecu postow w celu znalezienia czegokolwiek

(sdar) #2

Jeśli chodzi o pozostałości po usuniętych programach to spróbuj przeczyścić rejestr np programem CCLEANER lub JV16PowerTools

Natomiast w odniesieniu do poprawności pisania postów i tematów to oczywiście masz rację ale spróbuj sam się też do tego stosować używając w postach polskich znaków typu "ąśćźł" :wink:

(Xgrabek) #3

hmm przeczyściłem rejestr tymi programami ale nadal tam siedzą

moze trzeba recznie usunąć któreś klucze?

(sdar) #4

Ale jakie konkretnie pozostałości masz na mysli?

(Xgrabek) #5

klikasz prawym na pasku zadan> póżniej właściwości> na zakładce pasek zadan klik na dostosuj i są dwie listy. Jedna elementy bieżące oraz elementy poprzednie. Na liście z elementami poprzednimi są programy które juz odinstalowałem. Chodzi mi o te programy.

(sdar) #6

A po przeczyszczeniu rejestru zrestartowałeś komputer?

(Xgrabek) #7

tak restartowałem.

(Leon$) #8

Według mnie to jest tylko informacja że takie programy były. Przecież nie pojawiają się te ikony od odinstalowanych programów na pasku zadań,ale jeżeli to ci przeskadza to zrób tak http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_123688.html

:slight_smile:

(Xgrabek) #9

tak wiec napisze o moich osiagnieciach...

zrobuiłem tak jak było napisane w linku od leon$ i....

pierwsza opcja czuli>Możemy je usunąć, dokonując modyfikacji Rejestru systemowego. Po wydaniu polecenia Start | Uruchom | regedit odnajdujemy gałąź HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\TrayNotify. Zaznaczamy dwa klucze: IconStreams i PastIconsStream, a następnie je kasujemy. W efekcie znikną wszystkie ikony wyświetlane do tej pory na Pasku zadań

Nie działa:/ Po restarcie te dwa klucze powracaja

Natomiast> Po uruchomieniu Edytora Rejestru przechodzimy do klucza HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer. Naciskamy prawy przycisk myszy i wydajemy komendę Edycja | Nowy | Wartość DWORD. Tworzymy klucz o nazwie NoTrayItemsDisplay i przyporządkowujemy mu wartość 1. Po kolejnym logowaniu Windows nie wyświetli Obszaru powiadomień. Jeżeli jednak kiedyś za nim zatęsknimy, to wystarczy usunąć wspomniany klucz w Rejestrze lub przypisać mu wartość 0.

Działało z tym że nie miałem tray a hmmm

Moze ja mam jakiś szczególny przypadek

W kazdym razie dzieki za pomoc moze poszukam jeszcze w necie co z tym zrobic

(system) #10

Poczytaj.

(Piotr P.) #11

Oto krótki sposób :

W tym celu należy otworzyć edytor rejestru (Start --> Uruchom --> Regedit)

i przejść do klucza

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\TrayNotify.

Po prawej stronie edytora znajdują się wpisy IconStreams i PastIconStream,

które należy usunąć. Teraz zamykamy edytor rejestru i otwieramy menedżer

zadań (prawy klawisz myszy na pasku zadań lub kombinacja klawiszy

Ctrl+Alt+Del). Tutaj należy przejść na zakładkę Procesy, odnaleźć

Explorer.exe i zakończyć go. Teraz na zakładce aplikacje w menu Plik -->

Nowe zadanie trzeba wpisać Explorer.exe, żeby znowu uruchomić powłokę

systemową. Po tej operacji lista "Elementy poprzednie" jest już czysta.

Zabijanie procesu Explorer.exe jest o tyle ważne, że Windows zapisuje

rejestr przy zamykaniu systemu, a tym samym zapisuje ponownie wszystkie

ikonki znajdujące się w omawianym miejscu.

(Xgrabek) #12

skorzystałem z linka od barnaba i jest juz ok :wink:

nie probowałem sposobu od piotr p ale mysle ze tez by zadzialal bo chodziło zabic explorer-a

dzieki