Usuniecie nieaktywnych ikon w pasku zadan

Hello.

Szukałem na fotum i nie moge znalezc mianowicie jak wykasowac z paska zadan elementy poprzednie. Tam znajduja sie elementy biezace naleza one do aktualych programow oraz elementy poprzednie ktore zostaly po odinstalowanych programach i zrobiła sie spora lista.

Ma ktos na to sposob?

Ps. Mam prosbe do zakładajacych nowe posty aby lepiej pisali temat postu. Wtedy łatwiej jest cos znalezc i nie trzeba otwierac kilkudziesiecu postow w celu znalezienia czegokolwiek

Jeśli chodzi o pozostałości po usuniętych programach to spróbuj przeczyścić rejestr np programem CCLEANER lub JV16PowerTools

Natomiast w odniesieniu do poprawności pisania postów i tematów to oczywiście masz rację ale spróbuj sam się też do tego stosować używając w postach polskich znaków typu “ąśćźł” :wink:

hmm przeczyściłem rejestr tymi programami ale nadal tam siedzą

moze trzeba recznie usunąć któreś klucze?

Ale jakie konkretnie pozostałości masz na mysli?

klikasz prawym na pasku zadan> póżniej właściwości> na zakładce pasek zadan klik na dostosuj i są dwie listy. Jedna elementy bieżące oraz elementy poprzednie. Na liście z elementami poprzednimi są programy które juz odinstalowałem. Chodzi mi o te programy.

A po przeczyszczeniu rejestru zrestartowałeś komputer?

tak restartowałem.

Według mnie to jest tylko informacja że takie programy były. Przecież nie pojawiają się te ikony od odinstalowanych programów na pasku zadań,ale jeżeli to ci przeskadza to zrób tak http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_123688.html

:slight_smile:

tak wiec napisze o moich osiagnieciach…

zrobuiłem tak jak było napisane w linku od leon$ i…

pierwsza opcja czuli>Możemy je usunąć, dokonując modyfikacji Rejestru systemowego. Po wydaniu polecenia Start | Uruchom | regedit odnajdujemy gałąź HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\TrayNotify. Zaznaczamy dwa klucze: IconStreams i PastIconsStream, a następnie je kasujemy. W efekcie znikną wszystkie ikony wyświetlane do tej pory na Pasku zadań

Nie działa:/ Po restarcie te dwa klucze powracaja

Natomiast> Po uruchomieniu Edytora Rejestru przechodzimy do klucza HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer. Naciskamy prawy przycisk myszy i wydajemy komendę Edycja | Nowy | Wartość DWORD. Tworzymy klucz o nazwie NoTrayItemsDisplay i przyporządkowujemy mu wartość 1. Po kolejnym logowaniu Windows nie wyświetli Obszaru powiadomień. Jeżeli jednak kiedyś za nim zatęsknimy, to wystarczy usunąć wspomniany klucz w Rejestrze lub przypisać mu wartość 0.

Działało z tym że nie miałem tray a hmmm

Moze ja mam jakiś szczególny przypadek

W kazdym razie dzieki za pomoc moze poszukam jeszcze w necie co z tym zrobic

Poczytaj.

Oto krótki sposób :

W tym celu należy otworzyć edytor rejestru (Start --> Uruchom --> Regedit)

i przejść do klucza

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\TrayNotify.

Po prawej stronie edytora znajdują się wpisy IconStreams i PastIconStream,

które należy usunąć. Teraz zamykamy edytor rejestru i otwieramy menedżer

zadań (prawy klawisz myszy na pasku zadań lub kombinacja klawiszy

Ctrl+Alt+Del). Tutaj należy przejść na zakładkę Procesy, odnaleźć

Explorer.exe i zakończyć go. Teraz na zakładce aplikacje w menu Plik -->

Nowe zadanie trzeba wpisać Explorer.exe, żeby znowu uruchomić powłokę

systemową. Po tej operacji lista “Elementy poprzednie” jest już czysta.

Zabijanie procesu Explorer.exe jest o tyle ważne, że Windows zapisuje

rejestr przy zamykaniu systemu, a tym samym zapisuje ponownie wszystkie

ikonki znajdujące się w omawianym miejscu.

skorzystałem z linka od barnaba i jest juz ok :wink:

nie probowałem sposobu od piotr p ale mysle ze tez by zadzialal bo chodziło zabic explorer-a

dzieki