Usunięcie obrazka z ustawień tła pulpitu

Mam windows 10 na moim laptopie. I zmieniłem sobie tapetę na inną poprzez personalizuj.
Teraz gdy wchodzę w ustawienia windows 10 i wchodzę w tło to widać tam ten obrazek tła.
Tak jak zaznaczyłem na pozniższym screenie ten obrazek w ramce pomiędzy strzałkami.


Jak usunąć z tamtąd ten obrazek? proszę o pomoc w tej sprawie.
Wcześniej tam tego nie było.

  • Spróbuj ustawić jakieś 5 innych obrazów np. jakiś systemowych

  • Albo jak to nie da rezultatu:

    • to przenieść (by nie zostało na dysku) zdjęcie np. na pendrive i wybrać opcje uruchom ponownie komputer.

    • to spakować do zip i usunąć oryginalne zdjęcie oraz wybrać opcje uruchom ponownie komputer.

Potem zdjęcie przekopiować do oryginalnego katalogu / wypakować z zipa - nawet jak niestety nie znikęło z miniarur.

To nie pomaga. Wiem, że to się ustawiało ukryte pliki i gdzieś w folderze app data się zmieniało czy usuwało. Nie pamiętam. Może mi ktoś pomóc ?

https://www.askvg.com/windows-10-tip-remove-recently-used-images-from-desktop-background-history-in-settings/

Zobacz więc czy tamto jest dalej aktualne.

Sprawdzałem ten link ale tam jest po angielsku ja nie znam angielskiego. Wole po polsku.
I nie wiem co tam usunąć. Który numer ma mój obrazek który potrzebuje usunąć
Może mi ktoś pomoc ?

BackgroundHistoryPath3 bo numeracja od 0 (4-1=3).

Mam usunąć tak ? czy wejść w te katalogi po kolei jak tam pisze w dymku ?

Wystarczy usunąć wpis BackgroundHistoryPath3 , najlepiej przy zamknietych ustawieniach.

Super, pomogło. Dzięki. Tam teraz będzie mi brakowało BackgroundHistoryPath3.
I teraz jest BackgroundHistoryPath1, BackgroundHistoryPath2, BackgroundHistoryPath4.
I co teraz ?

Powinna na jego miejsce wskoczyć systemowa grafika np. c:\windows\web\wallpaper\theme1\img13.jpg a jak nie to przy kolejnej zmianie przeskoczy ta z Path2.