Usunięcie pozostałości po Linuksie

Mam Windowsa XP i chciałem dla sprawdzianu zainstalować sobie linuxa, ale ponieważ mam za mało miejsca na partycjach, związku z tym musiałem zrezygnować z tego. Teraz podczas rozruchu Windowsa pokazuje mi się jasnoniebieskie tło z kilkoma systemami operacyjnymi, między innymi z linuxem. Nie wiem jak to moge usunąć. Próbowalem już za pomocą zarządzaniem komputerem i usunąć zbędne dyski, na ktorych już były zapisane pliki z Linuxa, ale i to nie pomogło. Ktoś mi podpowiedzial, że może to zrobić za pomocą managera zadań.

Ale tam czegoś takiego w ogóle nie ma.

Czytałem już na ten temat że z usunięciem Linuxa są bardzo poważną sprawą, są kłopoty z tym.

A może tu dostanę jakąś pomoc w tym.

Chodzi mi tylko o taką malą planszę niebieską, ktora mi wyskakuje podczas rozruchu systemu Windowsa XP.

Co z tym teraz zrobić?

Trzeba naprawić mbr(master boot record). Tu masz co i jak.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 41cc228e25

juz to probowałem, ale na nic to wszystko, także przeistalowałem sobie system, ale tez nic z tegoi nie wyszło. to chyba trzeba z poziomu Lunuxa to zrobić, podobno jest maganer zadań, który tym moźe skonfigurować to wszystko, bo inaczej nie wyjdzie.

Także to wszystko mam opracowane i nic z tego.

Ciągle wychodzi niebieska plansza z Linuxem i Windowsem.

Jedyna rada podobno jest z plyty instalacyjnej usuąć. ale jak.

Tak tego nie ma

wklej zawartość pliku boot.ini. jest ukryty, bezpośredino na partycji z windą.

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Update:

Sam to zrobiłem

Na przyszłość - pytaj na PW

Pse Pani… ale ten ekranik jest niebieski :D. Więc nie jest wyświetlany przez ntloadera a przez lilo albo gruba. W boot.ini nic ciekawego nie będzie. Proponowany wcześniej fixboot i ew. na wszelki wypadek fixmbr uruchamiane z konsoli odzyskiwania powinny załatwić sprawę.