Usunięcie procesu plugincontainer.exe z Fx 5.0

Witam

Co zrobić, jakie zmodyfikować, bądź dodać nowe wpisy w about:config - Firefox 5.0, aby pozbyć się procesu plugin container.exe ?

http://infobit.pl/porady/firefox-wylacz … tainer-exe

@Kamil

Na stronie której adres podałeś mi w tym linku , nie ma tych wpisów w poleceniu about:config Fx 5.0, u siebie znalazłem natomiast takie

dom.ipc.plugins.enabled - ustawiłem z wartości domyślnej true na false

dom.ipc.plugins.java.enabled - ustawiłem z wartości domyślnej false na true

Czy dobrze zrobiłem? Proces - plugincontainer.exe zniknął. Jak na razie nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych.

Tak, pierwsza wartość odpowiada za globalne wyłączenie funkcji OOPP (Out-Of-Process-Plugins).

Druga natomiast odpowiada za wyłączenie jej tylko dla Javy.

W 3.6 kiedyś wyłączyłem. Teraz widzę, że są tylko 2. Tylko nie wiem czy potrzeba było przestawiać javę z false? Może javę trzeba było zostawić na false?

Kurcze, też wyłączyłem container i na moim jednordzeniowym przeglądarka złapała drugi oddech… Nie przypominam sobie kiedy mi się ostatnio zawiesiła na pluginie, więc chyba ją w takim stanie zostawię :smiley:

Plugin container obejmuje tylko 3 pluginy: Flash Playera, Quicktime’a i Silverlighta. Gdy włączam Gmail z wtyczką Gtalk do wideo-rozmów, plugin Gtalk jest obecny w Menadzerze Zadań, ale nie w containerze

Dokładnie u siebie po tej operacji też zauważyłem że jakby zrobiła się bardziej żwawsza, jakby nawet jeszcze ciut mniej RAM-u i cyklów procesora używała.