Usunięcie programów z partycji Recovery laptopa

Otóż kupiłem sobie HP Paviliona dv5-1160ew i po uruchomieniu zauważyłem, że strasznie dużo niepotrzebnych programów jest zainstalowanych. Mam dwie partycje C i D na której jest Recovery. Moje pytanie: Da się jakoś tak przerobić to Recovery, aby przy instalacji Windowsa tyle tego badziewa się nie instalowało?

możesz wypalić sobie recovery na dvd i skasować partycję do odzyskiwania dzięki temu zaoszczędzisz sporomiejsca na hdd bo jeśli chodzi o przerobienie recovery to możesz popróbować ręcznie usuwać pliki które są na tej partycji część tego softu jest w pojedynczych plikach których nazwy jednoznacznie kojarzą się z danym programem i to nie powinno być trudne ale zanim zrobisz cokolwiek z oryginalną partycją wypal ją na dvd bo potem będzie trudno to odtworzyć

A za pomocą jakiego programu nagrać to na dvd?

Słyszałem że można np. ściągnąć Vistę z neta (ja mam oryginalną płytę którą kupiłem do starego kompa) i przy instalacji wprowadzić klucz który jest na certyfikacie autentyczności laptopa. To prawda?

nie nie masz program który cię poprowadzi nie pamiętam dokładnie już kilka miechów sie hp’kami nie bawiłem ale wchodzisz start wszystkie programy tam szukasz coś z hp recovery management czy cos w tym stylu odpalasz prosty programik w którym łatwo i intuicyjnie to zrobisz tylko jedno ale w hp płytę do recovery wypalasz tylko raz więc jej nie zgób i nie zniszcz a najlepiej zrób sobie odrazu kopię

Klucz zadziała. Było już wiele razy omawiane,

tak zadziałą jeśli ta sama wersja systemu jest na płycie co masz klucz

Zadziała z każdą płytą Visty, bo wszystkie edycje są na jednej płycie- to właśnie klucz produktu decyduje o tym, którą edycję zainstalować- jeśli nawet masz płytę z Vistą Ultimate, a klucz od Home Basic system zainstaluje ci się z tej płyty.

Edit: (oczywiście edycja Home Basic)

a to nie wiedziałem :lol: