Usunięcie programów z partycji Recovery laptopa

(mich@l2312) #1

Otóż kupiłem sobie HP Paviliona dv5-1160ew i po uruchomieniu zauważyłem, że strasznie dużo niepotrzebnych programów jest zainstalowanych. Mam dwie partycje C i D na której jest Recovery. Moje pytanie: Da się jakoś tak przerobić to Recovery, aby przy instalacji Windowsa tyle tego badziewa się nie instalowało?

(Jahro25) #2

możesz wypalić sobie recovery na dvd i skasować partycję do odzyskiwania dzięki temu zaoszczędzisz sporomiejsca na hdd bo jeśli chodzi o przerobienie recovery to możesz popróbować ręcznie usuwać pliki które są na tej partycji część tego softu jest w pojedynczych plikach których nazwy jednoznacznie kojarzą się z danym programem i to nie powinno być trudne ale zanim zrobisz cokolwiek z oryginalną partycją wypal ją na dvd bo potem będzie trudno to odtworzyć

(mich@l2312) #3

A za pomocą jakiego programu nagrać to na dvd?

Słyszałem że można np. ściągnąć Vistę z neta (ja mam oryginalną płytę którą kupiłem do starego kompa) i przy instalacji wprowadzić klucz który jest na certyfikacie autentyczności laptopa. To prawda?

(Jahro25) #4

nie nie masz program który cię poprowadzi nie pamiętam dokładnie już kilka miechów sie hp'kami nie bawiłem ale wchodzisz start wszystkie programy tam szukasz coś z hp recovery management czy cos w tym stylu odpalasz prosty programik w którym łatwo i intuicyjnie to zrobisz tylko jedno ale w hp płytę do recovery wypalasz tylko raz więc jej nie zgób i nie zniszcz a najlepiej zrób sobie odrazu kopię

(Pawbrotm) #5

Klucz zadziała. Było już wiele razy omawiane,

(Jahro25) #6

tak zadziałą jeśli ta sama wersja systemu jest na płycie co masz klucz

(Pawbrotm) #7

Zadziała z każdą płytą Visty, bo wszystkie edycje są na jednej płycie- to właśnie klucz produktu decyduje o tym, którą edycję zainstalować- jeśli nawet masz płytę z Vistą Ultimate, a klucz od Home Basic system zainstaluje ci się z tej płyty.

Edit: (oczywiście edycja Home Basic)

(Jahro25) #8

a to nie wiedziałem :lol: