Usunięcie ransomware STOP Djvu

Zaszyfrowałeś sobie kompa i nadal nazywasz stronę “dość zaufaną”?

Wolałbym żulowi spod Biedronki dać potrzymać 100 PLN niż zajrzeć na ww. serwis ponownie.

Ok, Ja wszystko rozumiem, ale mam jakąś fobię i z windy od 10 lat nie wejdę do banku, zakupów itd z windy. Linuxy tez nie są 100% pewne,ale… tak mam zrobione, że nie martwię się.

Niewiedza i skłonności masochistyczne doprowadziły do używania zestawu
blokada zabezpieczen w win
wyłączanie deferndera
grzebanie w rejestrze
:ccleaner
awast
i comodo
do tego edge
Piękny przepis na rozwalenie systemu w krótkim czasie

Ja mam jeszcze większą: do operacji bankowych mam osobny komputer :rofl:

DJ Keyboard.

Halyna, somsiad ransomłare nasze pobrał!

Nie ma Z"aufanych stron z piratami", każda cracowana gra ma wirusa, jedna sa tylko bardziejs zkodliwe, inne mniej. :wink:

… a Ty wiesz, że teraz codziennie wieczorem walizeczkę z bielizna i wizytówkę adwokata musisz szykować? Tak przez 10 latek. :slight_smile: Gdybyś pobrał z Chomika, co też jest nielegalne, to pół biedy, ale TY jeszcze udostępniałeś (torrent)…

Nie wiem, czy jesteś pełnoletni, ale jeżeli nie, to mam nadzieję, że rodzice wiedzą w co ich pakujesz… :slight_smile:

Witam
Nie wiem jak to siestalo ale kliknolem chyba na jakis plik w dysku przenosnym i rowniez otrzymalem ten niemily podarunek.
Oczywiscie kwota zaplaty za odblokowanie i pliki zmioenily sie na QLKM.
odrazu przeskanowalem kompa i usunolem drania ale wiekszosc mojego archiwum ma dalej dopisek qlkm.
Czy jest ktos w stanie mi pomodz przywrocic moje pliki:(
dzieki i pzdr

Bóg wszechmogący, a i to niezbyt szybko. Zgraj sobie zaszyfrowane pliki i czekaj, może kiedyś klucze jednorazowe wyciekną i będzie deszyfrator. Inaczej masz miliardy bodaj kombinacji klucy, a którym Ciebie zaszyfrowano nie wie nikt.
Obecnie zaś możesz tylko sprawdzić, czy programami do odzyskiwania usuniętych plików czegoś nie odzyskasz z dysku, jednak raczej na chwile obecną dane przepadły, niestety…

Tak, koszt odszyfrowania od 1000zł w górę. Ważne pliki trzyma się w chmurze, lub na zewnętrznych dyskach.

To i tak tanio. Firmom śpiewano na grube tysiące.

Może przeinstalować system i się nie przyznawać rodzicom, a konto z torrentów usunąć jak wszystko umie zrobić. Mam podejrzenia że Windows XP na moim pierwszym komputerze był nie do końca legalny, bo był nieoryginalny, a żadnych nalotów policji nie było u nas z tego powodu od 15 lat, choć tata miał działalność i używał go do pracy jak był w domu. Powiadomienie pokazywało się po każdym uruchomieniu, a w informacjach o komputerze nie było napisane czy to Home czy Pro i tak samo na starcie systemu gdy jest logo Windows XP z ładowaniem. Może coś źle pamiętam, ale chyba tak było. Brak także płyty, naklejki, klucza w bebechach czy na obudowie, albo gdzieś głęboko siedzi. Z naklejek tylko o procesorze i serwisie, który składał komputer. Działy się podejrzane rzeczy po kilku latach i nie pamiętam czy po tym jak z mamą złapaliśmy wirusa lollipop, czy już przed. Zmienił się wyświetlacz ekranu z domyślnego na wirujące światło zorzy polarnej, zmieniła się tapeta ekranu “Zapraszamy” i kojarzyła się bardziej z Vistą. Było to czarno-szare tło z rozświetlającymi, zielono-złotymi, cienkimi paskami po prawej stronie. Normalnie jakby haker zrobił mi kawał i nic zauważalnie nie wykradł ani nie zaszyfrował. Doszła też zmiana motywu na klasyczny, ale mogłem go zmienić na zielono-niebieski. Wszystko w tym samym czasie

The cryptography algorithm used by Qlkm is AES-256. So, if your documents got encrypted with a specific decryption key, which is totally unique and there are no other copies. The sad reality is that it is impossible to recover the information without the unique key available

gdzie można się zgłosić po odszyfrowanie AESa?

Nigdzie, bo nie na tym polega to w tym przypadku. Zwykle jest możliwość dostania się do kluczy, które są usuwane przy ataku i nadpisywane, ale mając dostęp do nośnika, jest spora szansa na przywrócenie danych. Jest już trochę narzędzi które to umożliwiają. Procedura wygląda tak, że w pierwszej kolejności robisz obraz dysku, potem skanujesz i szukasz skasowanych plików. Potem analizujesz to co odzyskałeś, bo zwykle nazwy stanowią ciąg losowych znaków. Czasami się udaje, czasami nie. Oczywiście czasami się nie udaje w ogóle odzyskać, a czasami pracy jest tyle, że kosztuje to i kilkanaście tysięcy.

1 polubienie