Usunięcie strzałki programu w menu start

Może głupie i banalne, ale… :slight_smile:

Jak usunać tą strzałkę? :slight_smile:

beztytuuel.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pozwolę sobie dołączyć się do pytania. Na laptopie te strzałki mi zniknęły, ale nie wiem jak to zrobiłem, a chętnie bym się dowiedział. Myślałem, że to dzięki zastosowaniu innego stylu okienek, który ściągnąłem z deviantart’a, ale to niestety nie to. Dokładnie takie same czynności wykonywałem na komputerze stacjonarnym, ale strzałki zostały. ;/

Tu trochę o tej użyteczności w postaci listy szybkiego dostępu: http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … nd-taskbar

Ważna notka na końcu artykułu : “Na listach szybkiego dostępu niektórych programów są wyświetlane użyteczne zadania. Nie można dodawać zadań do listy dostępu ani ich z niej usuwać.”

FF4 w programie ustawił pokazywanie listy szybkiego dostępu. Takową ostatnio zaprezentował też CCleaner.com 3.05.1408 - jednak w ustawieniach można odhaczyć " Uaktywnij Listę Szybkiego Dostępu" (tak to jest tam zapisane) i nie będzie listy i strzałki. Domyślnie ta opcja jest zaznaczona.

Czyli w skrócie z Firefoxa 4 tej strzałki nie da się usunąć?

A że tak (przepraszam za to, ale trochę niegrzecznie) zapytam - a co mnie to interesuje, że te listy szybkiego dostępu są pseudo pożyteczne? Ja ich nie chcę, i już. Nie korzystam z tego, a zaburzają one mój zmysł estetyczny. I właśnie dlatego jestem zadowolony z tego, że ich u siebie na laptopie nie mam. Jednak chciałbym wiedzieć jak to zrobiłem - tak na przyszłość.

Da się, trzeba edytować msstyles i ją podmienić, wyeksportować z pliku, edytować w programie do grafiki (Gimp, Paint.Net etc) ustawić jej pełną przezroczystość i importować z powrotem do msstyles, zadanie jest łatwe gdy mamy Windows Style Builder, trudne gdy musimy użyć Reshacker lub Restorator (zlokalizowanie tej grafiki :stuck_out_tongue: , choć dla domyślnego Aero mogę podać jej nr. i instrukcję jak to zrobić ).

Prawym myszy na pasek zadań-> właściwości-> zakładka menu start-> odhaczyć opcję “Przechowuj i wyświetlaj niedawno używane elementy w menu start i na pasku zadań” to spowoduje zniknięcie strzałek dal wszystkich programów, które nie mają swoich stałych zadań, niestety Firefoks ma stałe zadania, dlatego strzałka zostanie po tym zabiegu.

Na Firefoksa powinno zadziałać ręczne usunięcie zadań, trochę to brutalne i nie gwarantuję powodzenia, poniżej podam instrukcję po angielsku, mam nadzieję że to nie problem :wink:

usunięcie zadań powinno usunąć strzałkę z menu start… Nie biorę za to odpowiedzialności!!

Powtarzam, nie biorę za to odpowiedzialności, proponuję utworzenie punktu przywracania przed zabawą.

Jest prostszy sposób:

about:config w przeglądarce FF4—>znajdujemy klucze:

browser.taskbar.lists.enabled

browser.taskbar.lists.frequent.enabled

browser.taskbar.lists.tasks.enabled

i ustawiamy na false - strzałki nie będzie.

Działa :smiley: Dziękuję bardzo :slight_smile:

A ciekawe czy w IE też jest coś podobnego? :slight_smile:

W IE nie ma takiej ukrytej konfiguracji…

Do IE9 może wystarczy to: http://www.softplex.pl/program/ie9-tweaker/

Nie próbowałem tego, bo nie używam IE.