Usunięcie windowsa z dysku

Zainstalowalem na nowo Windowsa XP HE, lecz został na dysku stary windows- Proff i gdy uruchamiam kompa do wyboru mam te 2 systemy i chcę wywalić z dysku Proff. Bo w kompie mam 2 foldery Windows: Windows i Windows.0

I jak wywalić Proff, bo może źle przeinstalowałem go ;/ lecz nie widziałem tam niczego jedynie to kazałem mu zainstalowac na C:/

i drugie pytanie: gdy wyłączam kompa to na końcu pojawia mi się “można teraz bezpiecznie wyłączyć komputer” jak to wyłączyć i żeby mi on automatycznie go wyłączył

Czyli mam rozumieć że masz dwa różne Windowsy na jednej partycji

tak

Najlepiej przed instalacja jest dobrze usunąć patrycje i utworzyć na nowo

Po tej operacji usuwamy wszystkie startowe, ukryte pliki

wystarczy sformatować partycje ; nie trzeba jej usuwać i na nowo tworzyć->nie widzę w tym sensu.

Jest tam opcja formatowania partycji !!

Ja się może nie znam,ale po mojemu jeśli masz zainstalowane dwa systemy na jednej partycji to jednego z nich od tak nie możesz usunąć(trzeba sformatować partycję=tracisz obydwa systemy), jeśli chcesz możesz edytować plik boot.ini tak aby nie było wyboru sytemu(będzie się włączał ten właściwy,ale stary niepotrzebny będzie “gnił” na dysku)

Start-ustawienia-Panel sterowania-Opcje zasilania-Zaawansowane zarządzanie energią(APM) tam zaznaczasz “ptaszek” przy włącz obsługę Zaawansowanego zarządzania energią. Klikasz OK(zamykasz opcje zasilania)

image_id: 195

(na nowo wchodzi w opcje zasilania)następnie przechodzisz do zakładki-Zaawansowane-Kiedy w komputerze zostanie naciśnięty przyciska zasilania-rozwijasz listę wybierasz:- Zamknij system -klikasz OK

image_id: 196

zamierzam sformatowac system jeszcze raz i mam takie opcje:

  • aby zainstalować Windows XP na wybranej partycji wwciśnij klawisz Enter

  • aby utworzyć partycję w obszarze nie podzielonym na partycje naciśnij klawisz C

  • aby usunąć wybrana partycję naciśnij klawisz C

i nie ma opcji formatowania to jedynie to musze usunąć partycję i na nowo ją tworzyć?

Jeśli tak to jak mam tam dalej się posługiwać żebym znowu czegoś nie rozwalił

najlepiej zrób tak:

1)przygotuj dyskietkę kliknij na nią prawym myszy FORMATUJ ->utwórz dysk startowy systemu MS-DOS(podobno coś jest nie tak z systemem plików na dyskietce więc jak nie będzie działać pobierz pliki z http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm )

2)ustaw bootowanie z Floppy(dyskietka)

3)uruchom kompa z dyskietki

4)wpisujesz polecenie a:\format c: lub format c:

5)potwierdzasz i inne duperele

6)masz już sformatowaną partycję

7)ustawiasz bootowanie na CD

8)instalujesz system

Usuń partycje “C” następnie utwórz na nowo i wciśnij enter na partycji nowo utworzonej.Wybierz system plików NTFS I zacznie się

formatowanie później kopiowanie plików itd. :smiley:

Po 1 nic nie formatuj

Start > Uruchon > C:\boot.ini > i wdytuj ten wpis

Jeżeli masz tylko 1 system i na C:\ to prwwidłowy wpis będzie …

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

Jeżeli jest inaczej to zmień ALE UWAŻAJ jeżeli się pomylisz i ciś skopiesz to system już nie wstanie

Co do 2 pytania to panel sterowania > ekran > ustawienia / ekran wybierz opcje “Monitor Plug and Play”

mareksolak , co ty pier*** , przecież to co pisałeś(zresztą wcześniej podawałem mu tą propozycję)on chce USUNĄĆ Windowsa a nie usunąć go z bootloadera. Przecież stary system i tak zostanie pomimo że wyedytujesz plik boot.ini

(nie będzie go przy wyborze systemu,ale fizycznie będzie na dysku )>Podajesz bzdetne rozwiązanie, a pod drugie czytał byś co chłopak chce zrobić,

a nie piszesz co wiesz i nabijasz licznik

to też pisałem, i to nie tam się ustawia!!

czytałeś temat w ogóle?? :arrow:

Zostal ci tylko format kompa.

botujesz plytke xp ale osobiscie polecam ci XP PRF> bo home jest beznadzieny,ale to juz twoj wybur.

wciskasz enter i pozniej musisz chyba zaakceptowac regulamin guzikiem F8 a potem masz menadzera partycji.

jzeli masz wiekszy dysk niz 120GB to musisz miec plytke instalacyjna z zintegrowanym sp2 to w tedy bedziesz mogl wykozystac caly dysk.

potem jak juz zaakceptujesz regulamin masz swoje partycje. jak chcesz sfromatowac c to wybierz ta partycje i bedziesz mial do wyboru system plikow (ja osobiscie ci polecam NTFS szybkie) to “szybkie” to znaczy rodzaj formatowania…jak wybierzesz po prostu NTFS to bedzie sie formatowac na ten sam system plikow tylko wowolniej. :smiley:

przy instalacji xp home pewnie wybrales “pozostaw bez zmian” i dla tego nic nie formatowal i wgral drugiego xp.

jakby co to moje gg : 2534600