Usunięcie WindowsImageBackup


(Edwood) #1

Próbowałem utworzyć obraz systemu. Wystąpiły błędy z zapisem na dysku. Tworzył się folder WindowsImageBackup, który usuwałem, ponieważ operacja nie była zakończona pomyślnie. Usunięcie folderu zwalniało miejsce na dysku. Sprawdziłem błędy dysku. Wybrałem dwie dostępne opcje: automatycznie napraw pliki systemowe i skanuj w celu naprawy złych sektorów. Przerwałem tę operację, trwałaby zbyt długo, pojemność tego zewnętrznego hd to 2TB. Musiałem zainstalować nowy system. Po zainstalowaniu systemu i podłączeniu dysku, widzę, że miejsce, które zajmował WindowsImageBackup nie zwolniło się, ale Explorer nie znajduje tego folderu. Jak znaleźć i usunąć ten folder widmo? Jakiś specjalny program?


(struart) #2

Pewnie się tablica plików posypała w NTFSie puść skan dysku bez opcji odzyskiwania sektorów(to jest niepotrzebne w tym przypadku, a skróci czas nie miłosiernie)


(Atis) #3

Przeskanuj dysk za pomocą SpaceSniffer

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator.


(Edwood) #4

Skan dysku nic nie zmienił, ale był szybki :slight_smile: W SpaceSnifferze zobaczyłem folder $RECYCLE.BIN, który niby nie zwierał żadnych elementów, ale zabierał sporo miejsca. W opcjach widoku odznaczyłem “ukryj chronione pliki systemowe” i Explorer odkrył pliki, które usunąłem, odzyskując miejsce. Dziękuję za wskazówki.