Usunieta partycja recovery, plyta DVD recovery nie reaguje

Na komputerze oryginalnie miałem windows vista home premium w licencji OEM, już kilkakrotnie przeskakiwałem z niego na xp-ka i ubuntu, i przy ostatnim takim wyskoku z pośpiechu usunołem gpartet-em partycje recovery.

I w tym momęcie zaczeły się schody, co prawda mam plytki DVD-recovery ale ta nie reagują kiedy prubuję odpalić je boot loader-em, również opcja przejscia do recovery w MBR nie działa ale to juz pewnie wina nadpisania MBR.

Macie jakies pomysły jak sobie z tym poradzić, jak ręcznie odtworzyc partycje recovery przy urzyciu płytek recovery albo cos w tym stylu, bo ja juz nie wiem co z tym zrobic.

to jest mój sprzet -> http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/prod … g=pl&cc=pl

Uruchom komputer prosto z płyty a nie za pomocą jakiegoś boot loadera. Radzę zainwestować w słownik ortograficzny.

Napisać do HP o płytki instalacyjne z systemem.

Akurat oni wysyłają za darmo :slight_smile:

Na płytki HP to ja bym tak nie liczył. Owszem w ramach gwarancji przyślą je (u mnie Vista przyszła z Francji), ale tylko po angielsku i po niemiecku (tylko takie mają). Na dodatek okazało się, że kiedy z tych płytek chciałem skorzystać - wybrałem instalator po angielsku, a po chwili wyskoczył mi błąd po … niemiecku i instalator zakończył pracę.

Jak rozwiązałem problem? Kupiłem Win 7 OEM za 400 zł (Visty już nie chciałem)

Czyli de facto zapłaciłem za Vistę z której nie mogę skorzystać. Dlaczego nie mówi się o takim piractwie producentów, bo jak dla mnie to zwykłe naciąganie klientów na kasę. Jak ja bym ściągnął Vistę to pirat jestem, ale jak za nią płacę i jej nie mam to wszystko jest OK??? Filozofia powala na kolana :twisted:

Jakoś nie mogę znaleść tych darmowych płytek HP, ale to nie jest najważniejsze.

A może wiecie jak przywrócić tą partycje? moze znacie jakis dobry program do tego,

z tym ze zmieniałem system plików z ntfs na ex3 i odwrotnie ale miejsce gdzie znajdowała się ta partycja (“na samym końcu dysku twardego”) nie zostały nadpisane nowe dane.

Albo może macie pomysł jak stworzyć partycje recovery za pomocą płytek.

sorki za błędy :smiley:

może TestDisk odzyska tą partycję

lub

PTD