Usunięte pliki


(Morrow) #1

WItam. Mam problem z laptopem z systemem windows7, zainstalowałam dzisiaj program do resetowania hasła (był mi potrzebny do odzyskania hasła na innym komputerze), pobrałam ten program: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Bezpieczenstwo-Lamanie_hasel-Reset_Windows_Password/8971 rozpakowałam go i zaznaczyłam opceję nagraj i rozpakuj, wybrałam pulpit do rozpakowania tego programu potem chciałam to przenieść na pendrive. Program rozpakował sie na pulpicie, powstało kilka nowych ikonek miedzy innymi plik iso o nazwie rwpd, rwp, program ununął mi z niego wszystko co na nim miałam: wszystkie dokumenty, zdjęcia itd. Prosze o pomoc jak to cofnąć, miałam tam naprawdę bardzo ważne pliki... Chciałam spróbować przywrócić system do jakieś dnia wstecz, ale nie mam na liscie żadnych zapisanych punktów przywracania systemu. Proszę o pomoc


(Hrustus) #2

Musisz spróbować wyszukać te pliki specjalnymi programami do odzyskiwania danych ale skuteczność jest bez gwarancji bo po pierwsze dobre programy do tego są płatne a po drugie po prostu ciężko jest odzyskać wszystko w warunkach domowych.

No i do czasu odzyskania lub nie, staraj się jak najmniej tych programów instalować, wrzucać, pobierać cokolwiek na dysk bo jak napiszesz usunięte pliki to już szans w ogóle nie ma.

Możesz poszukać Strong Recovery, kroll ontrack recovery, zresztą na DP jest spora baza takowych programów.


(Longhorn2009) #3

Włącz pokazywanie ukrytych plików oraz systemowych, może program tylko ukrył ten folder. Możesz też użyć wyszukiwarki, aby przeszukać dysk (gdy znasz choć jedną nazwę pliku czy folderu).


(Morrow) #4

przeszukiwałam dyski, ukryte foldery i nic :frowning: ale dziękuję bardzo za porady, ściągnęłam dwa programy do przywracania plików; zdjęcia i dokumenty w pdf i prezentacje w większości odzyskują się bez problemu gorzej z dokumentami w wordzie, zazwyczaj po próbie otwarcia dokumentu wyświetlają się jedynie jakieś znaczki. Ale nauczka na przyszłość zawsze robić kopie zapasowe i zapisywać punkty przywracania.