Usunięte ubuntu

Witam wszystkich,

mam problem, wydaje mi się że poważny…

Mam a raczej miałem zainstalowanego Ubuntu 10.04 na jednej z partycji. Chciałem sformatować jedną z partycji i przez pomyłkę sformatowałem tą z Ubuntu. Teraz podczas uruchamianie pojawia się błąd że że nie ma żadnych partycji i uruchamia się grub rescue.Żadne komendy nie działają i ogólnie nie da się uruchomić Windows 7 który mam na innych partycjach… a jeszcze jedno tą partycje po sformatowaniu scaliłem z inną partycją inną ntfs. nie wiem co robić :o. proszę o szybką odpowiedz bo to ważne… bardzo ważne… z góry dziękuję. pozdrawiam.

W Grubie wpisz:

null (hd0,

i wciśnij tabulator. – Dodane 10.07.2010 (So) 9:39 – Jeżeli masz płytkę z jakimś Linuksem(najlepiej LiveCD), to skorzystaj z niej - po prostu wystartuj z niej i wykorzystaj jakiś zawarty program do partycjonowania, by nam pokazać, co się stało. np.:

cfdisk

I wklej zrzut grafiki okna lub skopiuj tekst z tamtego okna.

  1. Uruchamiasz płyte Windowsa jakbyś chciał zainstalować sysytem.

  2. Wybierasz język (obojętnie jaki)

  3. W kolejnym okienku gdzie jest “zainstaluj teraz” na dole małymi literkami jest “zreperuj komputer” i to klikasz.

  4. Następnie pojawi się okienko z lista sysyemów.Upewnij się, że żaden NIE jest zaznaczony, klikasz dalej.

  5. Potem wybierasz terminal i wpisujesz :

a) bootrec.exe/fixboot i klikasz enter.

b) bootrec.exe/fixmbr i też klikasz enter.

  1. Zamykasz terminal i później wyskoczy okienko żę musisz zrestartować kompa, wybierasz ok.

Potrzebujesz teraz przywrócić bootloader Windowsa, więc z działem Linux nie ma to za dużo wspólnego.

Przenoszę.

Bootujesz płytkę z Windowsem7, wybierasz napraw, uruchamiasz wiersz polecenia i wpisujesz komendy po każdej wciskając enter:

bootrec /fixboot

bootrec /fixmbr

bootrec /rebuildbcd

Teraz uruchamiasz ponownie kompa i 7 powinien już ruszyć.

Jeśli chcesz odzyskać partycję bez potrzeby instalacji systemu od nowa to zainteresuj się dystrybucją Recovery Is Possible, w skrócie RIP Linux lub jeśli masz pod ręką GParted LiveCD to też może być. Natomiast na Youtube znajdziesz bardzo ciekawy wideoporadnik jak to zrobić przy pomocy programu TestDisk zawartego w tych dystrybucjach.

Pozdrawiam!