Usunięty wirus i nie uruchamiają się programy

(Radoslaw Januszewski) #1

Cześć

Mam taki problem usunąłem wirusa i chyba niepotrzebnie ponieważ nie otwierają mi się programy. Próbowałem zrobić log z hijack ale niestety nie mogę go uruchomić na laptopie bo nie uruchamia się nic. Co mógłbym z tym zrobić ?

Dzięki

(system) #2

Nie rób loga z HijackThis lecz wg. tego: zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html Jak się da zrobić?

Póki co spróbuj pobrać i uruchomić to: http://www.majorgeeks.com/download5450.html?2011-09-28 Zeskanuj komputer w trybie Quick lub Full i zrestartuj komputer. Log będzie na Pulpicie.

(Radoslaw Januszewski) #3

Problem w tym że nie mogę uruchomić programu przez to że jest coś nie tak, spróbuję pod linuksem otworzyć

(system) #4

A nie możesz cofnąć systemu do punktu przed wystąpieniem tego problemu? Podczas startu, spod klawisza F8.

(Radoslaw Januszewski) #5

Tak też robiłem ale oprócz tego że mi się zmienił język na angielski to nic się nie stało

(system) #6

To system wygląda na poważnie uszkodzony. Jeśli nie dasz rady, w żaden sposób, uruchomić żadnych programów skanujących (także OTL), to pozostaje jedynie naprawa przez nadpisanie z płyty instalacyjnej: procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html ale i tu warunkiem jest "czytanie" płyty przez system.

(Radoslaw Januszewski) #7

A nie można próbować naprawiać pod linuksem windowsa 7?

(Marek Krakus) #8

Spróbuj uruchomić wiersz polecenia jako admin.Następnie wpisz sfc/scannow-sprawdzanie integralności plików systemowych.Może winda naprawi się sama.Naprawa przez nadpisanie systemu-musisz miec płytę instalacyjną z zintegrowanymi aktualizacjami do m-ca września(jeśli pobierałeś i instalowałeś aktualizacje na bieżąco).