Usuwanie bootmanagera visty

Mam taki problem.

Miałem zainstalowaną Vistę Ultimate na partycji D, oraz Windows XP Home na C;

Domyślnie korzystałem z Visty, jednak denerwowało mnie, że nie mogłem się łaczyć z internetem, gdyż do mojej karty sieciowej nie było sterowników pod Vistę.

Korzystałem z niej coraz rzadziej, aż w końcu postanowiłem ją usunąć szybkim formatem partycji D spod Windows’a XP.

Mimo to, ciągle uruchamia się viściarski bootmanger z pytaniem o wybór systemu.

Plik boot.ini ustawiony na XP, po viście praktycznie nic nie zostało, a okno z pytaniem o wybór systemu dalej jest…

Słyszałem że Vista inaczej się bootuje. Jak się pozbyć tego okna, by od razu uruchamiał się XP ?

Ściągnij program VistaBootPro i łatwo usuniesz tego bootmanagera.

Wchodzisz w zakładkę “System Bootloader” > Windows Legacy bootloader > all drivers > Install bootloader.

A pliki startowe XP zostały czy nie? Bo nie pamiętam co Vista robi z nimi przy “dual-boocie”.

Bo jeśli zostały to np. Ranish ma możliwość przywrócenia standardowego sektora startowego.

Ostatecznie zostaje też polecenie fixmbr w konsoli odzyskiwania WinXP.

Ja właśnie tak zrobiłem jak ganc2 i też chciałem usunąć Viste to pousuwałem wszystkie foldery od Visty i tym programem co podałem wyżej usunąłem bootmanager i wszystko wróciło do normy ;] .

Wystartuj komputer z płytki instalacyjnej i w trybie odzyskiwania systemu w konsoli wpisz fixmbr

http://pcsupport.about.com/od/fixthepro … airmbr.htm

Właściwie rokko , podał ci prawidłową odpowiedź, a tu znajdziesz jeszcze drugi sposób:

viewtopic.php?t=96325