Usuwanie HP Recovery


(Yaqoob 7) #1

Mam pytanie czy mając w Viscie na drugiej partycji program do odzyskiwania HP Recovery, ktory ejst mi niepotrzebny moge go usnuac z dysku :slight_smile: ?


(Ed S) #2

Możesz, ja to ustrojstwo najpierw usunąłem za raz po rozpakowaniu laptopa z pudełka. I teraz mam świeżutki od nowa instalowany system chodzący nad wyraz szybciej niż domyślnie wgrany przez producenta z tonami niepotrzebnych śmieci.


(Yaqoob 7) #3

wiec moge miec pewnosc ze nic z danymi mi nie grozi ;D? i jak przerzuce tam pliki przed formatem to po je normalnie odzyskam :)?


(Ed S) #4

Na tej partycji co masz recovery nic nie umieszczaj. Dopiero po sformatowaniu tej partycji spokojnie możesz umieszczać na nim swoje dane. Co do formatowania polecam program Norton Partition Magic.


(Yaqoob 7) #5

wporzadku, ale jesli usune recovery, sformatuje ją, przed formatem C: i przerzuce cos to będzie okej :)?


(Ed S) #6

okej jak najbardziej, ale pamiętaj, zawsze bierzesz na siebie odpowiedzialność. Nikt inny tą odpowiedzialność nie bierze za siebie. Pozdrawiam.


(Yaqoob 7) #7

a mzoesz mi powiedziec jeszcze jak to usunać, normalnie poprzez 'usun' ?

bo w panelu sterowania nie widze nic takiego.


(Ed S) #8

No właśnie z tego co się orientuję "normalnie" tego się nie da usunąć bo jest to ukryta partycja niewidoczna w systemie. Przynajmniej ja tak miałem. I aby to usunąć do tego potrzebne jest zewnętrzne oprogramowanie uruchamiane wraz z boot'owaniem laptopa. Jak wyżej pisałem. U mnie sprawdził się Norton Partition Magic.


(Yaqoob 7) #9

ahhhhm, a jesli odrazu odpalil bym formatowanie tej partycji z menedzera urzadzen ?


(Ed S) #10

Nie chcę wprowadzać w błąd dla tego niech może wypowie się na ten temat osoba bardziej obeznana.