Usuwanie Linuxa Linpus

Witam

Od dzisiaj jestem posiadaczem nowego laptopa firmy eMaschines z systemem operacyjnym Linux Linpus

W tym tkwi problem: Kiedy włączę laptopa, pojawia się coś w rodzaju linuxowego DOSa - na czarnym tle należy wpisać jakieś komendy, których nie znam… Gdzieś czytałem, że należy wpisać komendę “startx” ale nie działa, tak samo jak “fdisk” - nie mam płyty instalacyjnej linuxa więc dlatego fdisk nie działa.

Kiedy uruchomię płytkę z windowsem xp i próbuję zainstalować system, po jakimś czasie pojawia się blue screen i klops :frowning:

Co mam zrobić?

Tak sobie myślę (ale to tylko naiwne rozmyślania laika) - czy problem może tkwić poniekąd w baterii? Być może (ale to jak już wspomniałem rozmyślania laika) laptop nie jest naładowany (co jakieś 15 sekund dziwnie pika) i może windows xp się nie zainstaluje bo jakoś przelicza, że nie starczy energii w laptopie na zainstalowanie całego systemu?

Bardzo proszę o pomoc - chodzi mi o to, aby ktoś wytłumaczył mi jak skutecznie odinstalować linuxa linpus i zainstalować windowsa xp

Z góry dziękuję

próbowałeś wejść do biosu i sprawdź HDD

jak próbowałeś instalować xp ?

Co mam dokladnie sprawdzic ? tzn jestem w tych sprawach troche zielony… :oops:

Przy instalacji systemu to powinno być podłączone zasilanie sieciowe.

Linux Linpus nie powinien wyglądać jak DOS, to coś podobnego w wyglądzie do Symbiana z Nokii Communicator.

weź rozkręć obudowę i sprawdź mobo (płyte główną) i podaj nazwę :slight_smile:

Genialny pomysł, ciekaw jestem jak laik ma rozkręcić laptopa.

Co do problemu, podłącz zasilanie na czas instalacji Windowsa XP, jeżeli wystąpi blue screen spróbuj zrobić jego zdjęcie lub podaj nam kod błędu który się pokazuje.

Chyba młotkiem.

Na spodzie komputera na naklejce takiej dużej, powinien być podany model.

Znawcy,znawcy.

Linux Linpus jest to system operacyjny bez środowiska graficznego. (tzw. iksów),tak więc nic nie zobaczysz oprócz tekstu.

Co do blue screena to zapewne brak sterowników sata w płycie z XP,Vista lub 7 by zapewne poszło.

marius142 spójrz: http://images.google.com/images?hl=pl&r … CBwQsAQwAw

Outled spróbuj porad od M$: http://support.microsoft.com/search/def … 045&res=20