Usuwanie niechcianego dodatku

(Anawald) #1

Należy wykonać następujące czynności klikając kolejno na:Narzędzia-Zarządzaj dodatkami-2x na nazwę dodatku.W poz."pliki" spisać nazwę pliku.Następnie Start-Komputer-dysk-2x na "Windows"-2x na System32.W wykazie z prawej strony należy znaleść nazwę spisanego pliku i kliknąć na niego prawą myszką.Klik na Unlocker/jeżeli jest zainstalowany a jeżeli nie ma w wykazie to należy go wcześniej zainstalować/i usunąć plik.Sprawdzić w "zarządzaj dodatkami"czy dodatek został usunięty

Porada dotyczy przypadku gdy takiego dodatku nie można usunąć w normalny sposób podany w "zarządzaj dodatkami"

(manieKMP) #2

To miała być odpowiedź do jakiegoś pytania?

O jakie dodatki chodzi? (ok domyśliłem się, że o IE chodzi)

(Anawald) #3

Tak,jest to odpowiedż na moje własne pytanie.Ponieważ od 7 pażdz.nikt mi nie potrafił pomóc to sam sobie pomogłem.Chodzi o dodatki do IE9 w Windows 7 32x.Miałem dodatek niechcąco ściągnięty wraz z jakimś programem i był prawdopodobnie szpiegujący.Żaden program czyszczący jak np.CCleaner,Uninstall ,Jv 16 PowerTools 2012 itp. nie widział go w komputerze.Przywracanie systemu też nie pomogło.

(falcon89) #4

Pobierz AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow ... adwcleaner (sprawdzi czy nie masz więcej śmieci)

Zamknij przeglądarkę internetową.

Uruchom AdwCleaner i kliknij Search

Wygenerowany raport wklej tutaj http://www.wklej.org/ i podaj linka na forum.

(Anawald) #5

do falkon89.Nie bardzo rozumię poco mam to robić skoro dodatek usunąłem podanym wyżej sposobem?Do usuwania śmieci używam Advance SysteCare Pro i jestem bardzo zadowolony.

(falcon89) #6

Przez ten czas co pisałeś mógłbyś sprawdzić system czy nie ma jakiś pozostałości i czy nie masz jakiegoś innego śmiecia.

(manieKMP) #7

Hmm, jakby to bardziej szczegółowo opisać, to można by temat wsadzić do sprawdzonych porad, np. pod tytułem "Ręczne usuwanie niechcianych dodatków w IE(9)".

W tym momencie temat jest "wyrwany z kontekstu" (osobiście sądziłem, że admin wyciął nie tą część co trzeba, a pierwsze skojarzenie z tytułem jaki miałem, to dodatki do Fx :wink:).

(Anawald) #8

masz w zupełności rację ale czy teraz jest sens to przenosić do sprawdzonych porad?Moż coś niezbyt właściwie opisałem ale jestem amatorem w tej tematyce i czasami sam staram się coś wykombinować gdy mam problem a na forum nie znajduję fachowej pomocy

(Bogdan_G) #9

"Część programów szpiegujących ukrywa się tak dobrze, że ich usunięcie jest niemożliwe. Jeśli po próbie usunięcia programu szpiegującego za pomocą programu antyszpiegowskiego lub poprzez odinstalowanie nadal istnieją dowody jego obecności, może być konieczne ponowne zainstalowanie systemu Windows oraz programów". To cytat z tej stronki Microsoftu. http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... r-computer

Są jednak programy i informatycy, co potrafią usuwać zagrożenia. Odinstalowanie dodatku szpiegującego - zdziwisz się, zawsze pozostawia dużo pozostałości w systemie i rejestrze. Tu na Forum są fachowcy i skoro było usuwanie zagrożenia przez "amatora", to system nie jest czysty. AdwCleaner, MBM, to pierwsze, co się robi. Te programy wyświetlają logi. Bywa, że nie wszystko trzeba usuwać. Ja bym się nie wzbraniał przedstawić logów, na Twoim miejscu.

(Anawald) #10

prosty i niezawodny sposób:

zainstaluj z dobrychprogramów Emsisoft HiJack Free-otwórz "Inne",zaznacz dodatek ,który chcesz usunąć i kliknij na "kasowanie dodatku"