Usuwanie partycji a partycja recorvery

A wiec tak

Na hdd mam partycję recorvery, oraz tworzoną przez instalator partycję 100mb, do tego Dyski C: D: i E: z których się normalnie korzysta.

Przy odpaleniu kompa z F4 czyli przywracanie systemu wyskakuje mi błąd, prawdopodobnie jest on spowodowany tym że kiedy zmniejszałem dysk D: i utworzyłem dysk E: partycje C,D i E zostały zmienione ze zwykłych na dynamiczne.

Teraz moje pytanie jest następujące, czy jeśli usunę np. za pomocą botującej się płytki wszystkie partycje prócz RECORVERY to odbuduje Windowsa tak jakbym go miał po odpakowaniu po zakupie w sklepie?

Witam

Najpierw przeczytaj instrukcji którą masz ,szczególnie zwróć uwagę na eRecovery.

Podstawa to wykonane Recovery na DVD

Potem można bawić się z partycjami. Prawdopodobnie po prawidłowym nagraniu płyty i potem przywracaniu systemu z niej, można sie spodziewać, że laptop powróci do ustawień fabrycznych (razem z partycjami)

Ja bym proponował inaczej. Spróbuj jakimś menedzerem partycji uruchamianym z płyty ustawić partycję recovery jako aktywną a inne deaktywuj. Następnie uruchom komputer bez żadnych F4 czy innych skrótów umożliwiających wejście w tryb serwisowy. Dzięki tak ustawionej partycji recovery, komputer automatycznie powinien wystartować z niej przy ponownym restarcie. jeśli się tak się nie stanie, to hmm… Lekartstwo to usunięcie wszystkich partycji oprócz Recovery, oraz update MBR - do całych tych operacjidyskowych polecam komercyjne rozwiązanie Paragon Hard Disk Menager. bardzo często zniajdziesz go w gazetach komputerowych.

nie mam o tym jakiego kolwiek pojęcia z resztą powinienem sobie poradzić