Usuwanie plików Inne z mojego komputera

Witam.

Mam następujący problem. Instalowałem dziś przeglądarkę AOL. Niestety okazało się, że nie za dobrze współpracuje ona z “Sevenem” i usunąłem ją. Zostały jednak po niej pozostałości. W Moim Komputerze utworzył się dział inne a w nim Folder Systemowy America Online (na załączonym skrinie pkt.2). Na pulpicie powstał folder o tej samej nazwie. Również nie da się go pozbyć, nawet w trybie awaryjnym, a po kliknięciu prawym przyciskiem myszy nie ma standardowej listy, tylko taka jaką widać. Obu folderów nie da się otworzyć - wyskakuje błąd explorer.exe z treścią: System windows nie może uzyskać dostępu do urządzenia/ ścieżki/ pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień aby uzyskać dostęp do elementu. (jestem na koncie administratora). Folder z Komputera da się jednak otworzyć w Nowym oknie, a jego zawartość to pkt3

W tym miejscu zwracam się z prośbą o pomoc lub radę. W jaki sposób mogę pozbyć się tych folderów?

2rh6175.jpg

Co do tej ikonki to skorzystaj z tej porady:

http://www.digitalalchemy.tv/2006/09/re … -your.html

Pomogło :slight_smile:

Teraz pozostaje jeszcze ikona w zakładce Inne w Komputerze. Zna ktoś jakiś sposób na jej usunięcie?

Trzeba poszukać klucza podobnego do tamtego odnośnie AOL, który znajduje się w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ MyComputer \NameSpace i go usunąć.

ok usunięte :smiley:

Dzięki za pomoc Grzech_u :slight_smile: