Usuwanie programów-jak?

Witam!

Chciałam się dowiedzieć jak usunąć program z systemu, taki, którego “nie widzę” w: “panel sterowania-dodaj/usuń programy?”

CCleaner tez nie pokazuje go w swojej liście, a jak wchodzę na ikonę tego programu i chcę ją usunąć, to pokazuje mi się komunikat, że w ten sposób usunę tylko skrót, a program i tak pozostanie.

Program służy do obsługi kamerki internetowej, ale ponieważ na Skype pokazuje mnie mojemu rozmówcy, ale ja siebie sama nie widzę, to chciałam usunąć ten program, który ją obsługuje, przeczyścić kompa i zainstalować ponownie.

Jakieś pomysły??? Dziękuję z góry.

Zapomniałam dodać, że ta kamerka jest Creative’a

Zainstaluj ponownie program i usuń go tym: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … aller+1.50 wraz z wszystkimi wpisami.

Poszukaj w: Dysk na którym był zainstalowany program–>Program Files i usuń folder “Creative”(jeśli to była z tego płyta, jeśli nie to firmę tego programu)

Zainstalowałam ponownie program, następnie usunęłam go tym Revo unis. wraz z wpisami, i co teraz instalować jeszcze raz tę płytkę do tej kamerki?

tak, możesz jeszcze spróbować ściągnąć najnowsze sterowniki ze strony producenta

W sumie nigdy tego nie robiłam, no ale zawsze musi być ten pierwszy raz… :wink:

Ściągnełam ten sterownik ze strony Creativa, pod czas rozpoczęcia instalacji pokazuje mi się takie onkienko: “This installation only supports Microsoft Windows Vista. Installation will now exit.”

Czy ja dobrze rozumiem, że to jest sterownik na Vista a nie na XP? I powinnam szukać innych sterowników?

Tak, szukaj sterowników pod XP.

Jeżeli ci sie nie pokazuje obraz twojej kamerki, to raczej bedzie wina skype. U mojej siostry zainstalowałęm wersje beta skype i działa bez problemu. W sumie u szwagra też nie pokazywała się kamerka, chyba jest jakiś problem ze zwykłą wersją skype pod XP. Wersja beta działa jak narazie bez problemu ale trzeba się przyzwyczaić do nowego designu.

Nic to niestety nie dało. Znalazłam nawet płytę instalacyjną tej kamerki, ale teraz po tym przywracaniu programu, usuwaniu i kolejnym przywracaniu nie działa już totalnie i w ogóle. Jedyne to działa w skype, tzn. mój rozmówca mnie widzi, ja Go ani nie widzę ani nie słyszę…

Aaaa zapomniałam dodać, że podczas uruchamiania programu pojawia się taki komunikat:

FATAL ERROR

C\Program files\Cretaive\Shared files\CTTheme.dll load failed!

pięć razy z rzędu a potem pojawia się komunikat windowska:

“Wystąpił problem z aplikacją WEBCAMCENTER.exe i zostanie ona zamknięta”

U siostry też działał dobrze i to ze dwa lata, pewnie w systemie sie coś sypło. Sprawdź wersje beta może bedzie ok, a jak nie to trzeba będzie przeinstalować system. Rozmowa bez własnego obrazu traci dużo na wartości :slight_smile:

http://www.skype.com/intl/pl/download/s … dows/beta/

Mogę spróbować, tylko czy tego starego muszę odinstalować?

Później:

ściągnęłam ze strony Creativa “coś” :wink: co nazywało się tam aplikacją a nie sterownikiem i poszło. Co prawda kamerka nadal nie działa w Skype, ale przynajmniej normalnie się włącza i nie ma już tego dziwnego komunikatu. Co do Skype-może faktycznie trzeba ściągnąć inna wersję… Dziękuję Wszystkim za dotychczasową pomoc… :smiley:

Jeszcze później:

Ściągnęłam ze strony Skype taka aktualizację na wersję Beta tej starej co miałam i jak narazie kamerka się nie tnie, widzę siebie. Nie wiem czy będę mogła się widzieć z innymi, ale jak sprawdzę, dam znać /wszyscy śpią już ;)/ Jeszcze raz dziękuję za pomoc! !!

niekiedy programy nie mają wpisu w Dodaj/Usuń programy ale mają deinstalator w start>wszystkie programy>program> :wink: