Usuwanie ubuntu


(system) #1

Mam problem z usunieciem ubuntu. Usunąłem jego folder a i tak w czasie wlanczania jest wybor systemów. Jak zlikwidowac ubuntu, zeby go nie bylo???? Instalowałem go przez WUBI. Jeżeli mam z edytowac boot.ini to jak to zrobic???


#2

DARKx , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

O to powinieneś zapytać w dziale dotyczącym Windowsa i tam też Twój temat przenoszę.


(Dawiddek55) #3

-o źle zrobiłeś. Było kliknąc na uninstall, i wtedy by Ci usunęło bootloader. Spróbuj przywrócić z kosza ubuntu, kliknij unistall i wtedy usunie się w 100% i będzie Ci się normalnie uruchamiał XP.


(roobal) #4

Żebyś Ty wiedział ilu ja ludzi znam, którzy myślą, że programy usuwa się wrzucając je do kosza a potem wydzwaniają po mnie żebym im system na nowo stawiał :slight_smile:

Najprościej to chyba będzie zainstalować Wubi na nowo i prawidłowo usunąć, co do edycji boot.ini włącz podgląd ukrytych i zabezpieczonych plików, szukaj na C: pliku o nazwie boot.ini i usuń linię odpowiadającą za uruchamianie Ubuntu.

Pozdrawiam!


(Danielm86) #5

Odpal konsolę odzyskiwania i wpisz fixboot i fixmbr


(Berialsowa123) #6

PPM na Mój Komputer ->Właściwości -> Zaawansowane ->Opcje uruchamiania i odzyskiwanie

Tutaj mamy pole wyboru systemu jaki ma się uruchamiać :slight_smile: