Usuwanie visty (bez innego systemu na dysku)

ja mam ten sam problem i nie umiem sobie z tym poradzić

Mam dysk SATA? Co to oznacza jak sprawdzić jaki mam instalator xp jeżeli chcę zainstalować ten system?

ja mam ten sam problem co autor i zastosowalem sie co zacytowanej rady niestety nic dalo nic to samo przy kopiowaniu plikow komp mi sie wylacza

Miałem ten sam problem. Włożyłem płytkę Win 98 usunąłem partycję sformatowałem dysk i dopiero poszła płyta z XP. Nie wiem czy to zrobiłem fachowo, ale skutecznie. XP chodzi.

Miałem kiedyś podobny problem (ale na systemie linux). Najlepiej usunąć partycję z zrobić ją na nowo… 100% działa ;):slight_smile: Ale jeżeli to dysk SATA to musicie mieć załadowanie sterowniki bo nic nie zainstalujecie przez WIN XP…

ja dwukrotnie instalowałem Viste na PATA. ciekawe, że gdy potem wrzuciłem tam Kubuntu, GRUB pokazywał mi możliwość wyboru pomiędzy Kubuntu a… dwoma Vistami;) coś niefajnego MS skombinował!

O jakich sterownikach mówisz i jak je zdobyć? ja mam taki problem właśnie…

Witam. Mam podobnego laptopa… Kupilem i jestem bardzo zawiedziony. Przede wszystkim przez zainstalowany system. VISTA ;/ wiekszosc programow z nim nie dziala np (autoCAD, sterowniki do NEOSTARDY) ;/ kicha. Druga sprawa PCMCIA EXPRES…po co mi to skoro wszystkie karty to PCMCIA starszego typu…EXPRESS wejda moze za pare lat ;/

Ale nie o to ten post.

Bylem dzis w sklepie i podobnie mi powiedziano ze przez SATA bede musial dograc stery zeby WINDA zadzialala (XP) .malo tego bede musial uzyc FDD a to juz w ogole paranoja ;/ i moje pytanie takie…czy mozna dograc drugi system tj XPeka na drugiej partycji tak zeby byly dwa systemy i zebym mogl wybierac sobie ktory chce odpalac … Jesli tak to czy moglby ktos w prosty i przystepny sposob opisac co po kolei zrobic…skad stery sciagnac…itp.

To bylo by na tyle… Z góry bardzo dziekuje calej wirtualnej spolecznosci :slight_smile:

Poczytaj -> http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/11 … nnych.aspx

Ustaw w BIOS’ie opcję Sata Native Support na disabled, a powinno obejść się bez sterów :wink:

tylko ja w BIOSIE nie widze takiej opcji ;/

No to musisz zaopatrzyć się w odpowiedni sterownik :]

osobiście nie mam problemu z tym programem. działa mi tak wersja r14 jak i 2006.

instalowalem 2006 oczywiscie pirata i nie chce sie zainstalowac… da sie to jakos obejsc?

z tego co wiem ;0 wszytsko da się obejść :slight_smile:

no ale nie o tym mowa w sumie w tym temacie. a tym bardziej o piratach ;0 ewentualnie PW

a ja mam inny problem lecz chodzi o coś innego a mianowicie:

Miałem 2 systemy, Viste home premium i xp pro sp1.

Viste usunąłem formatując przez XP. a jak wiadomo gdy ma się 2 systemy jest wybór jaki chcemy użyć, ja usunąłem Viste lecz wybór nadal pozostał, jak mam go się pozbyć ? pomóżcie

wyboru mozna pozbyc sie postepujac tak–>moj komputer–>wlasciwosci–>zaawansowane–>uruchamianie- i odzyskiwanie ->ustawienia–>domyslny system operacyjny (*wybieramy ten XP) i nastepnie odznaczamy “czas wyswietlania listy systemow” i ZASTOSUJ…

i to wszystko

fixboot i fixmbr z konsolo odzyskiwania XP. Zresztą było już nie raz na forum.

wyboru mozna pozbyc sie postepujac tak–>moj komputer–>wlasciwosci–>zaawansowane–>uruchamianie- i odzyskiwanie ->ustawienia–>domyslny system operacyjny (*wybieramy ten XP) i nastepnie odznaczamy “czas wyswietlania listy systemow” i ZASTOSUJ…

i to wszystko

Panowie mam ten sam problem i nie umiem sobie z tym poradzić może ktoś wie skąd można pobrać sterowniki SATA?

To tak jak sie instaluje podstawowy system na partycji większej niż 32GB :stuck_out_tongue:

nie znam siê na tym ale co to ma do ¿eczy??