Usuwanie Visty z laptopa Toshiba A200

Witam.

Wczoraj kupiłem notebooka Toshiba Satellite A200-1HV (core2duo 1,73 ghz, 2 gb ram, go7300, 200 gb jeśli to ma znaczenie), po włączeniu zainstalował sie Windows Vista Home Premium. Trochę się pobawiłem i już mam pewność - chcę wrócić do starego poczciwego XP.

Jestem komputorewym laikiem, więc nawet nie będę udawał, że wiem, jak przeprowadzić taką operację na laptopie. Czy mógłby ktoś krok po kroku wytłumaczyć mi, co zrobić, żeby pozbyć się tej Visty i postawić na jej miejscu XP? Mam tą płytkę Toshiba Recovery jeśli to jest potrzebne, mam płytkę z XP.

Szukałem tego na forum, ale nie udało mi się znaleźć żadnego opisu ,krok po kroku".

Dzięki za wszelką pomoc!

mstaniul

wkładasz płytę z xp, restart kompa, (jeśli masz ustawione bootowanie z płytki) ruszy instalka xpka :slight_smile:

Usuwasz partycję z vistą, i instalujesz xp :slight_smile:

Dodatkowo gdyby instalator Windowsa XP (dotyczy tylko i wyłącznie przypadku instalacji XP-eka bez Service Packa 2) nie wykrył żadnych dysków na komputerze, będziesz potrzebował sterownika dysku SATA (na pamięci flash w wypadku laptopa). Po prostu podłącz pamięć flash ze sterownikiem do kompa i zaraz po rozpoczęciu instalacji naciśnij F6, dzięki temu w dalszej części instalacji system przeszuka nośniki i załaduje sterowniki.

Natomiast co do sterowników do podstawowych urządzeń w lapku nie będziesz miał problemów. Toshiba prowadzi wsparcie dla sterowników pod XP do Twojego modelu. Niestety nie do wszystkich modeli Toshiba oferuje te sterowniki, np. do mojego nie (patrz podpis). :-x

Trzeba więc we własnym zakresie szukać sterowników w Internecie i po różnych forach. :?