Usuwanie Windowsów

Mam taki problem. Na komputerze mam zainstalowane aż 3 systemy (2 Windowsy XP i 1 Windowsa 98). Chciałbym je usunąc i zainstalować jeden system (Xp). Kolega doradzał mi żebym usunął Windowsa 98 ręcznie z dysku, ale nie pomogło ( nadal pojawia się na początku przy wyborze systemu) a co więcej nie mogę się do niego dostać. Dysku na którym się znajduje nie mogę sformatować, ponieważ pod koniec pojawia się napis, że nie można wykonać operacji.

Nie wiem też jak odinstalować Windowsa XP do którego mogę się dostać.

Systemy znajdują się na następujących dyskach:

1.C:\ - Windows 98 i Windows XP ( nie można sformatować-dysk systemowy)

2.D:\ - Windows Xp

E:\ - dysk wolny

Proszę o pomoc.

d i e formatuj i potem szukasz pliku boot.ini i wybierasz system który ma ci ładować, ustawiasz czas 0 dla menu i powinno chodzić… to tak w największym skrócie

Tak byc niestety nie może.

Zrób tak sformatuj wszystkie partycje z pod instalatora Windowsi zainstaluj samego XPka od nowa, bo inaczej to nie ma sensu się bawic ;]

Jak to zrobi masz opisane tutaj:

Jak podzielić na partycje i sformatować dysk twardy w xp

Instalacja systemu WinXP - krok po kroku

Czy robiąc format dysku D całkowicie usunę z niego Windowsa Xp i nie będzie już pokazywał się przy wyborze systemu po uruchomieniu komputera?

Ale nie rozumiem…Po koleji…

Czy przed formatem dysku D: masz zamiar formatowac C: ?

Chcę zrobić w ten sposób. Sformatować dysk D, wgrać na niego nowego XP i z tego systemu zrobić format C. Tylko nie wiem czy jak zrobię format tego dysku to ten starszy win całkowicie zniknie.

Od razu mówię dlaczego kasuje ten system z D również. Chodzi o to że jest strasznie zawirusowany, a przeglądając strony internetowe co chwila pojawia się spyware

ale kombinujesz…

po prostu ustaw w BIOSie bootowanie z płytki, wsadź instalkę do napędu i uruchom ponownie komputer. zacznie się instalacja. zaraz na początku jest możliwość tworzenia i usuwania partycji. usuwasz wszystkie partycję, tworzysz od nowa i instalujesz windowsa na partycji C.

Nie za bardzo wiem jak to zrobić.

proszę:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=953

przeczytasz i się dowiesz :slight_smile:

po usunięciu wszystkich partycji, utworzeniu ich na nowo oraz zaintalowaniu systemu, otrzymasz jeden system operacyjny oraz czyste partycje. chyba szybszy sposób niż takie kombinowanie? :slight_smile:

loss , własnie nie kombinuj bo kiedy zainstalujesz system na D: i sformatujesz C: to wtedy ten system z D: Ci nie podniesie się ;]

W moim pierwszym poscie masz 2 linki poczytaj co jest w nich napisane i zastosuj sie ;]

Ustawiłem w BIOSie żeby jako pierwszy włączał się CDROM i zapisałem ustawienia. Włożyłem płytę z XP do napędu i zresetowałem kompa, ale płyta się nie włączyła, tylko pojawił się ekran wyboru systemu. Jak mam inaczej uruchomić płytę?

loss , a wiesz na co mi to wygląda…tylko pirackie płyty nie bootują…czy nie masz przypadkiem pirata ? Jak ustawiłes bootowanie ?

loss

podczas uruchamiania komputera powinno pojawić się coś takiego:

“Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z dysku CD”

nie muszę chyba pisać, że wtedy trzeba cokolwiek przycisnąć ?

może tego nie zrobiłeś?

freedom , moze być i tak ale skoro od razu włącza się wybór systemów to raczej nie sądze żeby się to pojawiało bo to trwa kilka sekund ;] A raczej tylko piraty nie mają bootloaderów ;]

Mam orginalną płytę. Bootowanie napewno ustawiłem prawidłowo i wyszedłem wciskając klawisz F10 ( żeby zapisać zmiany)

co rozumiesz w sensie piraty? ja sam nośnik mam przegrywany i jest w pełni bootowalny. o legalności systemu decyduje klucz, a nie nośnik.

freedom , nie oryginalny nosnik to ten z hologramem…a przegrywany moze byc tylko i wyłącznie na własne potrzeby…mozesz miec bootowalny i przegrywany jesli np. wcześnij miałes oryginała i się porysował i postanowiłes przegrać, lub jeśli integrowałeś system z SP na płycie instalacyjnej…

Yhy…5 min w googlach i tez mam oryginalny “oryginalny” klucz na którym mozna robić update systemu z WU, ale co z tego skoro ten system nie jest legalny!! ;]

Legalny klucz Windows otrzymujesz wraz z legalnym i nosnikiem…:arrow:

Wracając do ekranu wyboru systemu, to pojawiają mi się 3:

1.Windows Xp - działa

2.Windows Xp - działa

3.Windows 98 - wykasowany (ręcznie)

Który wpis muszę usunąć aby nie pojawiał się do wyboru Windows 98

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

C:\="Microsoft Windows"

Ale po co z tym kombinowac…przeciez mówiliśmy Ci że lepiej od nowa ustawic Windy ;]

No ale dalej mam problem z tym odpalaniem z płyty. Spróbuje jeszcze raz.