Usuwanie zbędnych procesów Windows7

Witam.

Od wczoraj walczę ze zbędnymi programamy (które posiadałam z własnej winy lub też winy mojego Asus’a, który już oryginalnie je miał), usługami i procesami na moim komputerze. Przeczytałam na ten temat wiele poradników oraz artykułów i powyłączałam wiele usług, programów “startujących” i temu podobnych. Jednak nie pomogło mi to zbyt skutecznie. Wciąż, gdy wchodzę do menadżera plików  widnieje w nim ponad 60 procesów. Co według mnie (nie znam się, więc się wypowiem) jest chyba zbyt dużą liczbą. Czy ktoś potrafiłby wyjaśnić mi, które z nich są zbędnę (+ dlaczego i jak się ich skutecznie pozbyć)?

 

Ja Ci polecam po prostu sobie zrobić płytki Recovery i wywalić cały ten system a potem zainstalować czystą wersję Windows i ściągnąć tylko sterowniki do Asusa. 

Hohohoho, nie znam się na tym więc nawet bym nie próbowała. Tym bardziej, że mój komputer przechodził przez formacik jeszcze w tym roku. Jednak dziękuję za podanie jakiejś alternatywnej opcji.

W pierwszej kolejności-http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/- zaczekaj na speca od logów

Dołączyłam te dwa pliki do pierwszego postu.

W panelu sterowania odinstaluj ASUS WebStorage.

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Szukaj i później Usuń.

Kliknij Scan i pokaż nowy raport z FRST bez Addition.

Nowy raport z FRST:

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist :

StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
SearchScopes: HKLM-x32 - DefaultScope value is missing.
SearchScopes: HKCU - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
SearchScopes: HKCU - {67A2568C-7A0A-4EED-AECC-B5405DE63B64} URL = 
HKLM\...\Run: [ASUS WebStorage] => C:\Program Files (x86)\ASUS\ASUS WebStorage\SERVICE\AsusWSService.exe 
S2 gupdate; "C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /svc [X]
S3 gupdatem; "C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /medsvc [X]
S3 ewusbnet; system32\DRIVERS\ewusbnet.sys [X]
S3 hwdatacard; system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys [X]
U3 tmlwf; 
U3 tmwfp; 
C:\AdwCleaner
C:\Program Files (x86)\SmartTweak
Task: {AECD6252-D621-4EA7-B60E-BEC0C2683EBF} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: {B97159CD-9D7C-4BF9-A6D0-585DB9A6C61D} - System32\Tasks\AdobeAAMUpdater-1.0-Agata-Komputer-Agata => C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\OOBE\PDApp\UWA\UpdaterStartupUtility.exe [2013-12-10] (Adobe Systems Incorporated)
Task: {EDD5B6BB-4439-487B-8301-6CBCCA620754} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: C:\Windows\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore.job => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: C:\Windows\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA.job => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\SpeedUpMyComputer" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\FixMyRegistry" /f
CMD: del /f /s /q %TEMP%\*.*

Uruchom FRST i kliknij Fix. Pokaż raport z usuwania Fixlog.

Kliknij Scan i pokaż nowy raport z FRST bez Addition.

Raport z usuwania Fixlog:

 

Raport z FRST:

Skasuj folder C:\FRST

Odinstaluj Adobe Flash Player 14 Plugin i Java 7 Update 55

Zainstaluj Java 7 Update 65, Flash Player 14.0.0.145 Plugin-based browsers, Internet Explorer 11.

Zrobione! Jedynie z pominięciem IE 11, zakładam, że nie muszę tego robić, jeśli nigdy nie planowałam używać tej przeglądarki, prawda?

To źle zakładasz.Internet Explorer to przeglądarka internetowa, która jest integralną częścią systemu operacyjnego .Jako, że jest to składnik systemu należy ją aktualizować ponieważ jej komponenty są wykorzystywane przez inne składniki systemu i programy firm trzecich. Wiąże się to z koniecznością aktualizowania do najnowszej wersji i instalowania poprawek bezpieczeństwa. Musisz o tym pamiętać, nawet w przypadku, gdy korzystasz z innej przeglądarki internetowej i twierdzisz, że IE nie jest Ci potrzebna (nigdy nie planujesz jej używać jak piszesz)

Dziękuję za pomoc i wyjąśnienie. To wyszstko co mogę zrobić? Niestety ilość procesów nie zmalała.

Uruchom autoruns jako administrator -http://technet.micro…s/bb963902.aspx -File>save>zapisz na pulpit,umieść na -http://www.speedyshare.com/ -na forum podaj linka

http://speedy.sh/aJcYb/AutoRuns.arn

Zakładka Logon odznacz :rdpclip , SunJavaUpdateSched, VirtualCloneDrive ,Internet Explorer, Microsoft Windows    Poczta systemu, ChomikBox ,  DAEMON Tools Pro Agent ,KakaoTalk

 

Zakładka Services odznacz :AdobeARMservice ,MozillaMaintenance ,WinDefend ,WMPNetworkSvc

 

Zakladka scheduled tasks odznacz CCleanerSkipU ,\Microsoft\Office\Office 15 , \Microsoft\Office\OfficeTelemetryAgentFallBack  , \Microsoft\Office\OfficeTelemetryAgentLogOn  , \Microsoft\Windows\NetTrace\G, \Microsoft\Windows\Windows Media Sharing\UpdateLibrary  

IPSEN, dziękuję! Widzę, że libcza procesów naprawdę zmalała i to o 6-8.

Jeśli chodzi o pozostałe procesy to jedynie ta metoda-http://forum.dobreprogramy.pl/zmiana-systemu-preinstalowanego-na-czysty-windows-t413612/