Usuwanie zbędnych procesów Windows7

(gus04) #1

Witam.

Od wczoraj walczę ze zbędnymi programamy (które posiadałam z własnej winy lub też winy mojego Asus’a, który już oryginalnie je miał), usługami i procesami na moim komputerze. Przeczytałam na ten temat wiele poradników oraz artykułów i powyłączałam wiele usług, programów “startujących” i temu podobnych. Jednak nie pomogło mi to zbyt skutecznie. Wciąż, gdy wchodzę do menadżera plików  widnieje w nim ponad 60 procesów. Co według mnie (nie znam się, więc się wypowiem) jest chyba zbyt dużą liczbą. Czy ktoś potrafiłby wyjaśnić mi, które z nich są zbędnę (+ dlaczego i jak się ich skutecznie pozbyć)?

(Xemidra) #2

Ja Ci polecam po prostu sobie zrobić płytki Recovery i wywalić cały ten system a potem zainstalować czystą wersję Windows i ściągnąć tylko sterowniki do Asusa. 

(gus04) #3

Hohohoho, nie znam się na tym więc nawet bym nie próbowała. Tym bardziej, że mój komputer przechodził przez formacik jeszcze w tym roku. Jednak dziękuję za podanie jakiejś alternatywnej opcji.

(IPSEN) #4

W pierwszej kolejności-http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/- zaczekaj na speca od logów

(gus04) #5

Dołączyłam te dwa pliki do pierwszego postu.

(Atis) #6

W panelu sterowania odinstaluj ASUS WebStorage.

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Szukaj i później Usuń.

Kliknij Scan i pokaż nowy raport z FRST bez Addition.

(gus04) #7

Nowy raport z FRST:

(Atis) #8

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist :

StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
SearchScopes: HKLM-x32 - DefaultScope value is missing.
SearchScopes: HKCU - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
SearchScopes: HKCU - {67A2568C-7A0A-4EED-AECC-B5405DE63B64} URL = 
HKLM\...\Run: [ASUS WebStorage] => C:\Program Files (x86)\ASUS\ASUS WebStorage\SERVICE\AsusWSService.exe 
S2 gupdate; "C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /svc [X]
S3 gupdatem; "C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /medsvc [X]
S3 ewusbnet; system32\DRIVERS\ewusbnet.sys [X]
S3 hwdatacard; system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys [X]
U3 tmlwf; 
U3 tmwfp; 
C:\AdwCleaner
C:\Program Files (x86)\SmartTweak
Task: {AECD6252-D621-4EA7-B60E-BEC0C2683EBF} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: {B97159CD-9D7C-4BF9-A6D0-585DB9A6C61D} - System32\Tasks\AdobeAAMUpdater-1.0-Agata-Komputer-Agata => C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\OOBE\PDApp\UWA\UpdaterStartupUtility.exe [2013-12-10] (Adobe Systems Incorporated)
Task: {EDD5B6BB-4439-487B-8301-6CBCCA620754} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: C:\Windows\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore.job => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: C:\Windows\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA.job => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\SpeedUpMyComputer" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\FixMyRegistry" /f
CMD: del /f /s /q %TEMP%\*.*

Uruchom FRST i kliknij Fix. Pokaż raport z usuwania Fixlog.

Kliknij Scan i pokaż nowy raport z FRST bez Addition.

(gus04) #9

Raport z usuwania Fixlog:

Raport z FRST:

(Atis) #10

Skasuj folder C:\FRST

Odinstaluj Adobe Flash Player 14 Plugin i Java 7 Update 55

Zainstaluj Java 7 Update 65, Flash Player 14.0.0.145 Plugin-based browsers, Internet Explorer 11.

(gus04) #11

Zrobione! Jedynie z pominięciem IE 11, zakładam, że nie muszę tego robić, jeśli nigdy nie planowałam używać tej przeglądarki, prawda?

(ybu) #12

To źle zakładasz.Internet Explorer to przeglądarka internetowa, która jest integralną częścią systemu operacyjnego .Jako, że jest to składnik systemu należy ją aktualizować ponieważ jej komponenty są wykorzystywane przez inne składniki systemu i programy firm trzecich. Wiąże się to z koniecznością aktualizowania do najnowszej wersji i instalowania poprawek bezpieczeństwa. Musisz o tym pamiętać, nawet w przypadku, gdy korzystasz z innej przeglądarki internetowej i twierdzisz, że IE nie jest Ci potrzebna (nigdy nie planujesz jej używać jak piszesz)

(gus04) #13

Dziękuję za pomoc i wyjąśnienie. To wyszstko co mogę zrobić? Niestety ilość procesów nie zmalała.

(IPSEN) #14

Uruchom autoruns jako administrator -http://technet.micro…s/bb963902.aspx -File>save>zapisz na pulpit,umieść na -http://www.speedyshare.com/ -na forum podaj linka

(gus04) #15

http://speedy.sh/aJcYb/AutoRuns.arn

(IPSEN) #16

Zakładka Logon odznacz :rdpclip , SunJavaUpdateSched, VirtualCloneDrive ,Internet Explorer, Microsoft Windows    Poczta systemu, ChomikBox ,  DAEMON Tools Pro Agent ,KakaoTalk

Zakładka Services odznacz :AdobeARMservice ,MozillaMaintenance ,WinDefend ,WMPNetworkSvc

Zakladka scheduled tasks odznacz CCleanerSkipU ,\Microsoft\Office\Office 15 , \Microsoft\Office\OfficeTelemetryAgentFallBack  , \Microsoft\Office\OfficeTelemetryAgentLogOn  , \Microsoft\Windows\NetTrace\G, \Microsoft\Windows\Windows Media Sharing\UpdateLibrary  

(gus04) #17

IPSEN, dziękuję! Widzę, że libcza procesów naprawdę zmalała i to o 6-8.

(IPSEN) #18

Jeśli chodzi o pozostałe procesy to jedynie ta metoda-http://forum.dobreprogramy.pl/zmiana-systemu-preinstalowanego-na-czysty-windows-t413612/