Uszkodone partycje


(Kukicola) #1

Opisze problem po kolei. Miałem dysk 1 TB z 3 partycjami: widnows xp 250 gb, multimedia 500gb i windows 7 250gb. Postanowiłem usunąć windows xp i przesunąłem partycje multimedia na jego miejsce i zwiększyłem ją do 650 GB oraz dosunąłem do niej windows 7 i też zwiększyłem (wszystko w programie gparted). W związku z tym ze system nie chciał startować zacząłem bawić się gpartedem i usunąłem tablice partycji. Próbowałem ja przywrócić programem testdisc i niby się udało ale gparted dalej nie widzi partycji, system nie startuje a w testdics mam dostęp tylko do plików na partycji windows 7. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji aby nie stracić plików?

-- Dodane 29.12.2011 (Cz) 1:59 --

Dodam że gdy próbuje uruchomić system otrzymuje błąd że brakuje bootmgr


(Marek Krakus) #2

Wsadź płytę instalacyjną 7-ki ,uruchom kompa.Potem wybierz opcję napraw komputer.


(Kukicola) #3

tak tez próbowałem ale niestety po wybraniu systemu dostaje błąd że płyta niezgodna z wersją systemu, a jest to ta sama z której go instalowałem


(Sokar11) #4

Na pierwszej partycji powinieneś mieć system bo jest to partycja na której jest najszybszy odczyt danych z dysku. Druga sprawa to taka że BootManager zawsze instaluje się na początkowej partycji dlatego jak ją formatujesz to nie możesz uruchomić systemu.


(Kukicola) #5

Czyli jak przeinstalować bootloadera?


(Xparanienormalnyx) #6

Jeśli nie idzie opcja naprawy, to reinstalacja systemu.


(Kukicola) #7

Nie da się tego jakoś uniknąć? Może powinienem spróbować naprawy z jakiejś innej płyty?


(sla17) #8

Nie wiem jak w Windows 7, ale w Windows XP była konsola odzyskiwania i wpisywało się tam fixboot i bootloader się powinien naprawić. U mnie to działało (ale ja korzystałem jeszcze obok tego z fixmbr), ale nie wiem czy coś takiego jest w Windows 7 bo szczerze mówiąc nigdy nie było mi to potrzebne :stuck_out_tongue:


(Ciuci) #9

Pewnie instalowałeś system bez service pack 1 a teraz masz już system zaktualizowany,dlatego tak się dzieje.

Integracja Service Pack 1 z plikami instalacyjnymi Windows 7

http://windows7forum.pl/integracja-serv … 14234.html


(Kukicola) #10

SP1 nie instalowałem, czy to możliwe, że zainstalował się bez mojej wiedzy?


(Ciuci) #11

Tak.

Sprawdź. Komputer-właściwości


(Kukicola) #12

Nie dam rady tego sprawdzić, czy tą płytę mogę skądś pobrać (Windows 7 + SP1) gdyż teraz nie mam do dyspozycji komputera na którym mógłbym stworzyć taką płytę.


(Xparanienormalnyx) #13

Tak, z półki sklepowej :wink:


(Kukicola) #14

W takim razie wybiorę się do kumpla i stworzę i zobaczymy

Dodane 29.12.2011 (Cz) 18:05

Nie wiem czemu ale po dokładnym teście testdiskiem mam 4 partycje, multimedia, windows 7 i 2 bez nazwy. Jednym rozwiązaniem w którym testdisk ocenia strukturę jako ok jest windows 7 jako główna partycja a pozostałe jako deleted. Zapisałem to ustawienie ale gparted dalej nie widzi żadnej partycji.

Dodane 29.12.2011 (Cz) 22:04

Niestety używając płyty z SP1 też dostaje błąd o złej wersji.